garmin marq commander

Garmin uvádza MARQ Commander. Inteligentné hodinky, ktoré zahladia digitálne stopy

Inteligentné hodinky z produkcie spoločnosti Garmin majú vo svete nositeľných technológií svoje neohrozené miesto. Na zápästiach ich nosia športovci, dobrodruhovia a nadšenci rôznorodých fyzických aktivít.

Inteligentné hodinky z produkcie spoločnosti Garmin majú vo svete nositeľných technológií svoje neohrozené miesto. Na zápästiach ich nosia športovci, dobrodruhovia a nadšenci rôznorodých fyzických aktivít.

Garmin má vo svojom portfóliu kolekciu inteligentných hodiniek, ktorá sa nazýva MARQ. Ide o prémiový rad, ktorý je určený pre tých najnáročnejších zákazníkov. Hodinky sú pomenované a rozdelené podľa zamerania.

Napríklad model MARQ Driver obsahuje mapy viac ako dvoch stoviek pretekárskych tratí a aplikáciu, ktorá dokáže merať odjazdené kolá, čas alebo sleduje výkon pretekára na okruhu.

Model MARQ Aviator disponuje obdobnými funkciami, ktoré sú pre zmenu zamerané na letectvo a potreby pilotov. Pre ďalšie odvetvia tu sú hodinky MARQ ExpeditionMARQ AthleteMARQ Captain. Teraz túto kolekciu dopĺňa nový model, ktorý je označený ako MARQ Commander.

Marq Commander
Foto: Garmin

Vo výbave má zaujímavú funkciu, ktorú neponúkajú žiadne iné inteligentné hodinky. Špeciálnym tlačidlom na hodinkách môže nositeľ aktivovať Stealth Mode. Tzv. utajený režim okamžite vypne GPS, WiFi, Bluetooth a vlastne akúkoľvek konektivitu. Zároveň vymaže všetky údaje uložené v internej pamäti hodiniek.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Bežný zákazník alebo príležitostný športovec utajený režim v praxi asi nevyužije. Nakoniec, cieľovou skupinou týchto hodiniek sú skôr ozbrojené zložky, armáda a pracovníci, ktorí pôsobia v menej bezpečných a stabilných oblastiach sveta.

Marq Commander
Foto: Garmin

Hodinky majú 46 mm priemer ciferníka, puzdro je vyhotovené z titánu a displej chráni zafírové sklo. Nechýbajú topografické mapy, snímač srdečnej frekvencie, presné GPS so zobrazením údajov o umiestnení vo vojenskom formáte, taktické funkcie a ďalšie nástroje, ktoré ocení špecifická skupina užívateľov.

Asi tušíte, že hodinky Gramin MARQ Commander nebudú lacné. A tušíte správne. Predávajú sa za 1950 amerických dolárov. V každom prípade ide o profesionálne príslušenstvo, kde je takto vysoká cena akceptovaná. Zákazník neplatí vysokú sumu len za značku či luxusný materiál, z ktorého sú hodinky vyrobené.

S kolekciou hodiniek Garmin MARQ sa môžete oboznámiť na oficiálnych stránkach výrobcu.

Garmin MARQ Commander

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať