iphone logo

Logo Apple na smartfónoch iPhone by mohlo v budúcnosti svietiť, naznačuje patent

Ikonické logo nahryznutého jablka, ktoré používa spoločnosť Apple, spozná už z diaľky snáď každý. Umiestnené je na každom produkte výrobcu.

Ikonické logo nahryznutého jablka, ktoré používa spoločnosť Apple, spozná už z diaľky snáď každý. Umiestnené je takmer na každom produkte výrobcu.

Osvetlené logo Apple bolo v minulosti typické pre prenosné počítače od Apple. Výrobca však tento prvok z MacBookov v priebehu času odstránil, no možno sa dočká slávneho návratu. V smartfónoch iPhone.

Naznačuje to patent, ktorý si spoločnosť Apple zaregistrovala. Osvetlené logo by zároveň fungovalo ako svetelné upozornenie na rôzne udalosti, napríklad doručené správy alebo zmeškané hovory.

Ak by logo svietilo aj pri bežnej operatíve, pri zapnutej obrazovke, každý by jasne vidiel, že používate smartfón od Apple. Ak na tom niekomu vôbec záleží, samozrejme. Aj keď je tento patent zaregistrovaný a zaujímavý, to ešte automaticky neznamená, že sa pretaví do praxe.

Technologické spoločnosti si registrujú množstvo patentov, z ktorých sa veľká časť v praxi nevyužije. Ako by sa však takéto niečo v praxi používalo? Môžeme odpovedať. Osvetlené logo má na svojej zadnej strane nedávno predstavená Motorola One Zoom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!

motorola one zoom

Svieti pri zapnutej obrazovke a taktiež pri upozorneniach. V praxi to ale až táká výhra nie je. Pri používaní smartfónu vo večerných hodinách vás osvetlené logo v priestore pekne označkuje. Ak neradi pútate pozornosť, dá sa vypnúť.

Pri upozorneniach na hovory, správy a pod. taktiež nie je veľmi prínosné. Pokiaľ ste zvyknutí pokladať smartfón na stôl displejom smerom hore, tak ako asi väčšina užívateľov, svietiace logo, ktoré upozorňuje na nejakú udalosť, nevidíte.

Z pohľadu akejsi vizuálnej atraktivity, alebo ako súčasť dizajnu, ale môže byť svietiace logo pre niekoho zaujímavé. Uvidíme, či Apple nechá patent v archíve, alebo sa doň inžinieri pustia.