Huawei Mate 30 Pro

Huawei potešil vegánov: Nový rad Mate 30 ponúkne aj syntetickú kožu

Huawei dnes predstavil modelový rad Mate 30, kde nechýba ani high-end kúsok Mate 30 Pro. Novinka ponúka okrem iného aj kožu, ktorá nadchne nejedného vegána.

Huawei dnes predstavil nový modelový rad Mate 30, kde nechýba ani high-end kúsok Mate 30 Pro. Novinka ponúka výkonnejší hardvér, lepšie fotoaparáty, virtuálne tlačidlá a aj kožu, ktorá nadchne nejedného vegána.

Potenciálni zákazníci dostanú na výber až zo šiestich farebných prevedení, a to vrátane špeciálnej edície smartfónu so syntetickou, čiže umelou kožou. Pri jej získavaní nebolo totiž zabité ani jedno zviera.

Huawei nám bližšie informácie zatiaľ neprezradil. Produkcia je však vo väčšine prípadov zahájená za použitia dvoch materiálov. Ako informuje web Vocativ, výrobcovia syntetickej kože preferujú buď polyvinylchlorid alebo polyuretán.

Špeciálna edícia Mate 30 Pro bude dostupná v dvoch farebných prevedeniach. Jedno je oranžové a druhé pre zmenu zelené (Forest Green), píše GSMArena.

Novinky si u nás podľa všetkého nekúpime. Teda aspoň nie prostredníctvom oficiálnej distribúcie. Finálne rozhodnutie ale zatiaľ ešte nepadlo, takže nejaká tá nádej stále existuje.

Keďže Huawei stratil prístup k plnohodnotnému Androidu, vyzerá to tak, že Európu tento rok vynechá. Obchodná vojna medzi Čínou a USA neutícha, preto Google nenadobudol nevyhnutnú licenciu, ktorá by mu umožnila obnoviť obchodovanie s čínskym gigantom.