htc tit

HTC sa zadarilo. Spoločnosť mala v auguste o 67 % vyšší zisk ako v júli

Podľa najnovších správ zverejnených samotnou spoločnosťou si výrobca v auguste zarobil až o 66,72 % viac ako v mesiaci predtým.

HTC patrí medzi spoločnosti, ktorých vyhliadky nie sú zrovna ružové. Posledné správy týkajúce sa upadajúceho výrobcu hovorili o poklese predajných čísel divízie smartfónov. Teraz tu však máme nečakane pozitívnu novinku, píše GSMArena.

Tá sa týka nadobudnutého zisku za mesiac august. Podľa najnovších správ zverejnených samotnou spoločnosťou si výrobca v auguste zarobil až o 66,72 % viac ako v mesiaci predtým, čiže v júli. Keď percentá premeníme na čísla, hovoríme o zárobku vo výške 23,5 miliardy dolárov, čo nie je vôbec zlé.

HTC svoje finančné výsledky zverejňuje každý mesiac, teda môžeme veľmi jednoducho sledovať, či sa spoločnosti darí alebo naopak.

Mali by sme poznamenať, že napriek vyššiemu zisku za august sa výrobca stále trápi medziročným poklesom vo výške 47,1 %.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2

Skúsený trhový analytik tvrdí, že za značný nárast môžu produkty zamerané na virtuálnu realitu, teda Vive, Pro Eye, Vive Focus, Vive Focus Plus či Vive Cosmos. Pokiaľ tomu tak skutočne je, HTC sa za pomoci VR stále môže zo svojej pomerne zlej reputácie vyslobodiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať