blue origin

Blue Origin nepošle ľudí do vesmíru skôr ako v budúcom roku. Loď čakajú ešte minimálne 2 skušobné lety

Vesmírna loď Blue Origin údajne do vesmírneho priestoru spolu s ľuďmi na palube neodštartuje skôr ako v roku 2020. Spoločnosť má na to pádny dôvod.

Vesmírna loď Blue Origin údajne do vesmírneho priestoru spolu s ľuďmi na palube neodštartuje skôr ako v roku 2020. Je totiž nutné vykonať ešte aspoň dva testovacie lety, píše Engadget.

Obidva lety loď podstúpi celkom sama, teda bez prítomnosti posádky. Prihláška na “Flight #12” bola v utorok predložená úradu FCC (Federal Communications Commission), pričom vykonanie letovej skúšky by malo prebehnúť niekedy v novembri.

Blue Origin má za sebou už 10 testovacích letov, avšak vždy bez posádky. Do tohto štádia sa teda loď ešte len musí dopracovať, no veríme, že to už nepotrvá príliš dlho.

Spoločnosť plánovala poslať ľudí do vesmíru ešte v roku 2018. Plány však nevyšli, a tak sa termín presunul na ďalší rok, teda na 2019. Ako ste si však už prečítali vyššie, ani tento rok sa “deň D” konať nebude. Dúfajme, že budúci rok už naozaj vyjde.

Musíme ale poznamenať, že spoločnosť má odklad štartu pádny a rozumný dôvod. “Príčina týchto odkladov nie je individuálna, skôr ide o robustnosť celého nášho systému,” tvrdí generálny riaditeľ Blue Origin, Bob Smith. “Počas overovania správnosti systémov musíme byť opatrní a dôkladní.”

Total
3
Zdieľaní