Super Mario

Super Mario a jeho tajomstvo. Vieš, po kom ho Nintendo pomenovalo?

To, že je Super Mario talianskym inštalatérom, vieme už dlho. Ako však vzniklo jeho meno? Nejde o žiadnu náhodu, ale dôkladne premyslený krok.

To, že je Super Mario taliansko-americkým inštalatérom, vieme už dlho. Ako však vzniklo jeho meno? Nejde o žiadnu náhodu, ale dôkladne premyslený krok tvorcov fiktívnej postavy.

Nintendo vraj inšpiroval prenajímateľ priestorov, kde mala v roku 1981 spoločnosť svoje kancelárie. Volal sa totiž Mario Segale, ktorý však v októbri minulého roka z tohto sveta odišiel. A to bez toho, aby dostal akýkoľvek licenčný zárobok.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

???

Príspevok, ktorý zdieľa UberFacts (@uberfacts),

Prvý titul z legendárnej série Super Mario uzrel svetlo sveta o 4 roky neskôr. Super Mario Bros. pre konzolu Nintendo NES reprezentoval podstatne prepracovanejšieho nástupcu jednoduchšej arkády Mario Bros. z roku 1983. Dlho teda netrvalo a vznikol z neho obrovský hit. Preto ho dnes považujú za jednu z najlepších hier všetkých čias.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí

Najnovším prírastkom je hra Super Mario Maker 2, ktorá ponúka používateľom populárnej hernej konzoly Nintendo Switch príležitosť postaviť si vlastný Mario svet.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať