Tim Cook

Šéf Apple varuje Trumpa: Ak zvýšite clo na čínsky import, vyhrá Samsung

Ak Donald Trump nezmení svoju rétoriku, krok jeho administratívy môže ublížiť miestnym výrobcom elektroniky vrátane Apple.

Tim Cook sa ohradil voči sľubovanému clu na import čínskeho tovaru do Spojených štátov amerických. Ak prezident Donald Trump nezmení svoju rétoriku, krok jeho administratívy môže ublížiť miestnym výrobcom spotrebnej elektroniky vrátane Apple a zároveň pomôcť konkurencii.

S touto čerstvou informáciou prišiel sám americký prezident po tom, ako ukončil urputnú konverzáciu so šéfom kalifornskej spoločnosti, informuje renomovaný spravodajský web Reuters.

Tim Cook mal podľa Donalda Trumpa hneď niekoľko pádnych argumentov, ktoré si vraj rád vypočul. Pokiaľ clo na import z Číny opäť zvýšia, biznis amerických gigantov dostane ďalšiu tvrdú ranu. Ak sa teda nič v blízkej budúcnosti nezmení, k platnosti nariadenia prezidenta dôjde 1. septembra a 14. decembra.

Vyhrá Samsung

Vyššie clo by nielen ublížilo domácim výrobcom elektroniky, ale aj pomohlo konkurencii z iných krajín, ako je napríklad Samsung alebo LG. USA a Južná Kórea majú špeciálnu obchodnú dohodu, takže sú mimo akéhokoľvek ohrozenia.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Ide o jednu z bitiek veľkej obchodnej vojny, ktorá odštartovala ešte začiatkom minulého roka. K eskalácii došlo však až v priebehu toho súčasného. Stalo sa tak krátko po tom, čo americký prezident oznámil obmedzenie obchodných vzťahov amerických firiem s čínskym gigantom Huawei.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať