iPhone XR

Kórejské a japonské iPhony nedokážu vypnúť zvuk fotoaparátu

Zvuk spúšte fotoaparátu dnes zvládne vypnúť každý jeden smartfón na pultoch. Neplatí to však o dvoch ázijských trhoch.

Zvuk spúšte fotoaparátu dnes zvládne vypnúť každý jeden smartfón na pultoch. Stačí nastaviť tichý režim a je po probléme. Neplatí to však o dvoch ázijských trhoch. Prvým je Japonsko a druhým pre zmenu Južná Kórea.

Ak si v niektorej zo spomenutých krajín kúpite iPhone, tak sa v klube ocitnete aj vy. Cieľ tu spočíva v tom, aby zabránili vzniku tajných záberov. Každé jedno vytvorenie fotografie, selfie alebo screenshotu je počuť bez ohľadu na to, či to používateľovi prekáža alebo nie.

Ako informuje Engadget, toto striktné pravidlo v Japonsku platí už od príchodu modelu iPhone 3GS, ktoré prebehlo ešte v roku 2008. Ani po viac ako dekáde sa teda nič nezmenilo. A to isté možno povedať i o Android smartfónoch, pretože nie sú žiadnou výnimkou.

V Japonsku od roku 2001

Problém s tajnými zábermi prišiel krátko po príchode prvých mobilných telefónov so zabudovanými fotoaparátmi. Muži fotografovali ženy bez toho, aby o tom vedeli, a svoje úlovky potom posielali prostredníctvom e-mailov.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Japonská vláda ale aj napriek rastúcim diskusiám nepriniesla žiadne legislatívne riešenie. Preto pristúpili miestni operátori vrátane predajcov k dohode a od tej doby majú v ponuke už iba také smartfóny, kde nemožno vypnúť zvuk spúšte. V nastaveniach fotoaparátu a ani po aktivácii tichého režimu. Došlo k tomu okolo roku 2001.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať