VIDEO Doletí až 5 000 km: Nový ruský dron Lovec naháňa strach

Ruská federácia zostrojila nový dron Lovec, ktorý naháňa strach. Jeho dolet dosahuje až 5 000 kilometrov a má pokročilé technológie.

Ruská federácia zostrojila nový dron Lovec, ktorý naháňa strach. Jeho dolet dosahuje niekoľko tisíc kilometrov a má pokročilé technológie pre prieskum pozemného aj vzdušného priestoru. Nie však na území Ruska, ale na území nepriateľov. Disponuje totiž i pokročilými stealth technológiami.

Na zaradenie do výzbroje ruskej armády si ale budú musieť chvíľu počkať.

Zatiaľ prebehol iba prvý testovací let. Preto sme sa v uplynulých dňoch dostali k autentickému videu, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť lietajúcu novinku priamo v akcii. Nejaký ten čas teda ešte potrvá, až uzrie svetlo sveta dokončená verzia.

20-tonový Lovec predviedol, ako vie vzlietnuť, manévrovať, aj ako vie pristávať. Let trval približne 20 minút a čo sa týka úspešnosti, všetky testy prebehli bez jediného väčšieho problému. Z toho možno usúdiť, že sa vývoj uberá správnym smerom.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie

Ako píše web The Aviationist, dron nesie oficiálne označenie Su-70 Okhotnik-B. Jeho operačný dosah dosahuje 5 000 kilometrov a maximálna rýchlosť pre zmenu 1 400 km/h. Za vývojom stoja odborníci z radov špičkovej ruskej leteckej spoločnosti Suchoj.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať