Poker

Umelá inteligencia porazila profesionálnych hráčov pokru

Umelej inteligencii Pluribus sa podarilo poraziť hráčov Texas Hold ’Em pokru. A nielen tak hocijakých. Išlo o starostilo vybraných profesionálov.

Umelej inteligencii sa podarilo poraziť hráčov Texas Hold’em pokru. A nielen tak hocijakých. Išlo o starostilo vybraných profesionálov, ktorým netradičné povolanie vynieslo viac ako 1 milión dolárov. Výdobytok digitálnej éry s nimi ale aj napriek tomu nemal príliš veľké problémy.

Ako tvrdia jeho tvorcovia, takzvaný Pluribus nielen, že zvíťazil, pochváliť sa dokonca môže i s celkom slušným náskokom. Každú jednu hodinu si polepšil v priemere až o 1 000 dolárovpíše web NewScientist.

“Pluribus je veľmi silný oponent. Je naozaj ťažké ho prinúťiť vzdať sa, a to s akoukoľvek rukou,” prezradil jeden z výskumníkov.

Za AI stojí spolupráca človeka z výskumného laboratória sociálnej siete Facebook a človeka z americkej Carnegie Mellon University.

6 hráčov a Texas Hold’em

Porovnanie síl prebehlo v online prostredí, a to za no-limit stolom, kde sa ocitlo až šesť hráčov Texas Hold’em pokru. Dokopy bolo odohraných 20 000 hier.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

10 000 si zahral jeden Pluribus s piatimi profesionálmi a 10 000 hier si pre zmenu zahral jeden profesionál s piatimi Pluribusmi. V oboch prípadoch zvíťazil počítač.

Dôležitý míľnik

Aby mohla umelá inteligencia dosiahnuť tak významný míľnik, bolo najskôr potrebné, aby ju naučili hrať poker. Preto vytvorili jej klony. Vďaka tomu mala na kom trénovať a neustále sa zlepšovať.

Dôvod, prečo tu hovoríme o dôležitej udalosti, tkvie v tom, že sa nám zatiaľ nič podobné nepodarilo. Áno, AI už stihla poraziť profesionálnych hráčov v čínskej hre Go alebo takom StarCrafte, no Texas Hold’em poker s viacerými hráčmi predstavuje z určitého uhla pohľadu tak trošku tvrdší oriešok.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať