Americkému profesorovi hrozí 219 rokov za mrežami, posielal technológie do Číny

Ilegálne posielanie vojenských technológií do Číny môže amerického profesora stáť zvyšok jeho života. Hrozí mu 219 rokov za mrežami.

Ilegálne posielanie vojenských technológií do Číny môže amerického profesora stáť zvyšok jeho života. Hrozí mu totiž šialených 219 rokov za mrežami. Za všetko môžu úzko špecializované čipy, ktoré sú využívané v bojových raketách, stíhačkách alebo v radaroch.

Yi-Chi Shih pôsobí ako elektrický inžinier a profesor na kalifornskej univerzite ACLU. Zároveň je ale aj prezidentom čínskej spoločnosti, kde mala ukradnutá technológia zo Spojených štátov amerických skončiť.

S krádežou čipového dizajnu mu pomáhala ešte jedna osoba. Ako píše The Verge, ide o človeka s menom Kiet Ahn Mai, ktorý dostal rolu zvedavého zákazníka. Preto sa mu podarilo od miestneho výrobcu získať kľúčovú vzorku. Keď ju obdržal, v tom okamihu putovala do Číny, kde nasledoval takzvaný reverzný inžiniering.

219 rokov v chládku

O osude profesora bude rozhodnuté už čoskoro. Aj keď ho už stihli uznať vinným, ešte stále je na slobode. Ak nakoniec predsa len poputuje za mreže, existuje tu obrovská pravdepodobnosť, že tam zostane do konca života. Za 18 konfliktov so zákonom mu hrozí až 219 rokov.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu
Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať