POZOR na pochybnú aplikáciu, ktorá sa tvári ako oficiálna appka spoločnosti Fortuna

O potencionálne škodlivých a nebezpečných aplikáciách sme už informovali neraz a dnes k nim pribudla ďalšia. Tentokrát sa však jedná o aplikáciu, ktorej môžu naletieť menej skúsení užívatelia z našich končín. Upozornila na ňu spoločnosť ESET.

O potencionálne škodlivých a nebezpečných aplikáciách sme už informovali neraz a dnes k nim pribudla ďalšia. Tentokrát však ide o aplikáciu, ktorej môžu naletieť menej skúsení užívatelia z našich končín. Upozornila na ňu spoločnosť ESET.

Aplikácia sa vydáva za aplikáciu známej stávkovej spoločnosti Fortuna. Jej názov je iF0RTUNA Mobile – s číslicou nula namiesto písmena O. Okrem toto využíva typické farby spoločnosti, teda žltú a čiernu.

fortuna
Foto: Google Play

ESET na margo potencionálne nebezpečnej aplikácie vo svojom príspevku píše, že aj keď sa v popise uvádza, že nejde o oficiálnu aplikáciu, bežný používateľ si to nevšimne.

Po otvorení sa v aplikácii zobrazí legitímna stránka, ale používateľ nevidí URL adresu, a teda nevie identifikovať, či sa otvorila dôveryhodná stránka alebo nie. Táto aplikácia nie je priamo pripojená k ifortuna.sk (legitímna webová stránka).

Bezpečnostní experti spoločnosť Fortuna o aplikácii informovali a tá vykonala potrebné opatrenia.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Pred inštaláciou aplikácií venujte pozornosť hodnoteniam a recenziám, vydavateľovi aplikácie, ktorý je vždy uvedený pod jej názvom, poprípade si dôveryhodnosť aplikácie overte na oficiálnej stránke spoločnosti, kde sú informácie zväčša vždy uvedené aj s príslušným priamym odkazom do Google Play.

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať