Ďalší zbytočný pokus? Divízia Google pracuje na novej sociálnej sieti

Sociálne siete nie sú zrovna digitálnym odvetvím, v ktorom by spoločnosť Google excelovala. Aj keď mala sociálna sieť Google+ svoju užívateľskú základňu, oproti konkurencii bola takmer bezvýznamná. 

Sociálne siete nie sú zrovna digitálnym odvetvím, v ktorom by spoločnosť Google excelovala. Aj keď mala sociálna sieť Google+ svoju užívateľskú základňu, oproti konkurencii bola takmer bezvýznamná. 

Sociálnu sieť Google+ tvorcovia vypli v apríli tohto roka. Učinili tak ešte skôr, ako plánovali. Dôvodom bola bezpečnostná chyba, kvôli ktorej mohlo niekoľko stoviek aplikácií tretích strán pristupovať k osobným údajom užívateľov.

Google ale dvere za sociálnymi sieťami nezabuchol, ako informuje web AndroidPolice. Jedna z kreatívnych divízií spoločnosti, ktorá má na starosti vývoj experimentálnych aplikácií a produktov, vyrukovala s aplikáciou Shoelance.

Area 120, ako sa daná divízia nazýva, vytvorila aplikáciu sociálnej siete, ktorá je však predsa len iná ako najpopulárnejší Facebook. Súčasné sociálne siete sa zameriavajú hlavne na existujúce vzťahy medzi užívateľmi, ktorí v online priestore vytvárajú interakcie s priateľmi, kolegami a rodinou. Teda s osobami, s ktorými sa poznajú prioritne osobne.

Shoelance chce naopak zbližovať ľudí, ktorí sa síce nepoznajú, no majú spoločné záujmy. Mechanika sociálnej siete odporučí kontakt medzi užívateľmi a skupinami na základe zhody medzi ich spoločnými záujmami.

shoelace

Shoelance umožní jednoduché plánovanie a organizovanie stretnutí napr. pre nadšencov rôznych typov športov. Vzniknutá komunita si môže naplánovať spoločný tréning či iné aktivity. Pokiaľ komunita spadá do okruhov záujmov užívateľa, jednoducho sa pripojí k ostatným rovesníkom.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Rovnakým spôsobom sa môžu zgrupovať nadšenci umenia, fotografovania, milovníci domácich zvierat a podobne. Aplikácia Shoelance je aktuálne dostupná len v New Yorku, obsahuje pár málo vybraných komunít a užívatelia sa do nej môžu prihlásiť len na základe pozvánky.

Keďže je projekt hlavne experimentom, pokojne môže v blízkej budúcnosti skončiť, pokiaľ nenájde záujem zo strany užívateľov. O komerčnej, resp. plošnej dostupnosti pre všetkých užívateľov je zatiaľ zbytočné hovoriť. Ak sa bude Shoelance naďalej vyvíjať, tak v dlhodobejšom horizonte.

Area 120 má na konte pár úspešných projektov. Inteligentné odpovede, ktoré sú súčasťou OS Android a už aj služby Gmail, vznikli pôvodne práve v tejto kreatívnej divízii Google. Systém na základe doručenej správy sám navrhne typ odpovede a ak užívateľovi vyhovuje, iba ju potvrdí bez potreby manuálneho zadávania.

Aria 120 ma tiež na svedomí aplikáciu Grasshopper, pomocou ktorej sa môžu začiatočníci naučiť základy programovania. Stiahnuť si ju môžete z obchodu Google Play.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať