Nová solárna škridla od Tesly

Tesla prinesie novú solárnu škridlu. Vydrží fungovať 30 rokov a má nenápadný dizajn

Počas nedávneho stretnutia investorov americkej spoločnosti Tesla zaznelo pár slov aj o novej generácii takzvanej solárnej strechy.

Počas nedávneho stretnutia investorov americkej spoločnosti Tesla zaznelo pár slov aj o novej generácii takzvanej solárnej strechy. Jej šéf sľubuje diskrétne vizuálne prevedenie vrátane veľmi efektívnej ekonomiky.

Nákup tretej generácie solárnej alternatívy nás vraj podľa informácií z webu Electrek vyjde menej, ako keby sme siahli po tradičnej škridle a elektrickej energii z verejnej siete. Malo by totiž ísť o jeden z cenovo najdostupnejších produktov z príslušného trhového segmentu, sľubuje Elon Musk.

“Blížime sa ku koncu vývoja tretej verzie solárnej strechy. Je obtiažne skombinovať integráciu solárnych buniek so strešnou škridlou, pekný dizajn a to, aby vydržali aspoň 30 rokov,” uviedol na spomínanom stretnutí, ktoré prebehlo počas tohto týždňa.

Časti takzvanej solárnej škridle
Časti takzvanej solárnej škridle od spoločnosti Tesla (via Electrek.co)

Jeden meter štvorcový novej solárnej strechy má stáť približne 240 dolárov. Výrobca za túto sumu ponúka až 30-ročné generovanie zelenej energie vrátane doživotnej záruky, ktorá súvisí s fyzickou životnosťou škridle.

Keď sa na to teda pozrieme z pohľadu dlhodobého časového horizontu, zákazník Tesly by mal vďaka tvorbe vlastnej šťavy niečo ušetriť, pretože mu výrazne klesne účet za elektrinu. Táto nemalá investícia sa teda skôr či neskôr vráti späť do peňaženky.

O dostupnosti tretej generácie zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Total
47
Zdieľaní
Total
47
Zdieľať