Elektromobily Tesla

Elon Musk: Teslu čaká expanzia po východnej Európe

Americká automobilka Tesla má namierené do východnej Európy. Miestni používatelia budú mať k dispozícii servisné centrá.

Americká automobilka Tesla má namierené do východnej Európy. Miestni používatelia budú mať k dispozícii servisné centrá a potenciálni zákazníci zase priestor na vyskúšanie elektromobilu. Kedy sa teda dočkajú?

To momentálne nevieme presne povedať. Elon Musk nám prezradil iba to, že chystajú ďalšiu strategickú expanziu po starom kontinente. Naznačil však, že to môže byť ešte skôr, ako príde rok 2020, píše Electrek.

Reakcia šéfa automobilky prišla po tom, čo ho ukrajinskí majitelia elektromobilov na sociálnej sieti Twitter požiadali o vybudovanie nabíjacích staníc Supercharger a servisných centier. Najbližšie lokality majú až v Rakúsku alebo v Česku, kam Tesla zavítala len nedávno. Preto by sa už onedlho mali dočkať i oni.

Zrejme aj Slovensko

Expanzia po východnej Európe bude s najväčšou pravdepodobnosťou zahŕňať aj naše Slovensko, susedné Poľsko alebo Maďarsko. Rovnako však možno počítať s Rumunskom alebo takým Bulharskom. K bližším informáciám by sme sa mohli dostať niekedy v priebehu nadchádzajúcich mesiacov.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať