Michael Bloomberg proti uhoľným elektrárňam: Na ich zatvorenie chce investovať 500 miliónov dolárov

Michael Bloomberg plánuje utratiť 500 miliónov dolárov na zastavenie činnosti uhoľných elektrární. Chce taktiež podporiť tvorbu ostatných foriem energie.

Michael Bloomberg je americký biznis-man, filantrop a bývalý starosta mesta New York. Jeho majetok bol vyčíslený na približne 54,5 miliardy USD (48,2 miliardy EUR), čo znamená, že peňažnou krízou skutočne netrpí. A keďže Michael patrí medzi filantropov, rozhodol sa nemalú čiastku zo svojho bohatstva investovať na dobrú vec.

Konkrétne ide o snahu zastaviť činnosť uhoľných elektrární na území Spojených štátov a taktiež aj zastaviť využívanie zemného plynu. 500 miliónov dolárov (442 miliónov EUR) bude po dobu troch rokov postupne využívaných na financovanie aktivít environmentálnej skupiny Beyond Coal.

“Hráme o čas s klimatickými zmenami, no napriek tomu po dobu ďalších dvoch rokov nebude prakticky existovať žiadna nádej na odvážne federálne kroky,” prehlásil Bloomberg. “Matka príroda sa neriadi podľa nejakého politického kalendára, a to je niečo, z čoho by sme si mali vziať príklad.”

Podpora ostatných foriem energie

500 miliónov dolárov však nebude určených len na zastavenie zvyšných 241 uhoľných elektrární na území Spojených štátov. Ich účelom je taktiež aj podpora tvorby ostatných foriem energie, čiže veternej, solárnej či inej obnoviteľnej energie.

TIP REDAKCIE
Waze dostane plnohodnotný tmavý režim, funkcia sa už testuje

Zo strany Michaela ide o veľmi ušľachtilý krok, keďže zmena podnebia (klímy) nie je niečo, s čím by sa ľudstvo malo zahrávať. Dúfajme, že jeho úsilie nevyjde navnivoč.

Aký je váš názor na uhoľné elektrárne? Myslíte si, že by sa s nimi malo niečo robiť aj u nás? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať