Huawei

Americkí giganti obchodujú s Huawei aj naďalej, Intel a ďalší našli zadné vrátka

Giganti zo USA našli spôsob, ako obísť čierny zoznam. Keďže sa zákaz obchodovať s Huawei nevzťahuje na tovar, ktorý vznikol mimo americké územie, môžu ho posúvať ďalej.

Giganti z USA našli šikovný spôsob, ako obísť čierny zoznam miestnej vlády. Keďže sa zákaz obchodovať s Huawei nevzťahuje na tovar, ktorý vznikol mimo americké územie, tak ho môžu spoločnosti ako Intel, Micron a mnohé ďalšie bez obáv posúvať čínskemu výrobcovi spotrebnej elektroniky.

Ich komponenty sú kľúčové pre viacero typov produktov z portfólia Huawei, a to vrátane notebookov. Ak by dodávky predsa len úplne zastavili, čínskeho giganta čakajú nemalé patálie. Vymeniť tak veľkých dodávateľov predsa vyžaduje aj veľa času či námahy. Nie každý disponuje požadovanými výrobnými kapacitami.

Preto si v priebehu uplynulých týždňov zarobili milióny eur, informuje ostrieľaný americký plátok The New York Times. Výrobca potreboval komponenty do zásoby, tak bral väčšie množstvá, aby sa pre istotu poistil. Jeho výber bol však i napriek tomu obmedzený. Nie každá americká spoločnosť vyrába v Číne alebo Indii.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Americká vláda je s tým OK

Čo na to ale administratíva prezidenta Donalda Trumpa? Tá je vraj rozdelená na dva tábory s rozdielnymi názormi. Zatiaľ, čo jedna strana chce nechať veci tak, ako sú, tá druhá chce rozšíriť zákaz USA o tovar zo zahraničia. V takom prípade príde Huawei aj o to posledné, čo mu v týchto dňoch zostáva. Dúfame teda, že k tomuto scenáru nedôjde.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať