Fotoaparát priamo v displeji: Má to háčik, fotky budú menej kvalitné

Začiatkom mesiaca sme vás informovali o tom, ako dve spoločnosti pracujú na umiestnení fotoaparátu priamo do displeja.

Začiatkom mesiaca sme vás informovali o tom, ako dve spoločnosti pracujú na umiestnení fotoaparátu priamo do displeja. Vďaka tomuto riešeniu sa snáď nadobro zbavíme výrezov, dier alebo vyskakujúcich fotoaparátov.

Prvý smartfón od OPPO, ktorý už teraz disponuje zaujímavou technológiou sa širšiemu publiku ukáže už dnes, t.j. 26. júna počas technologického veľtrhu MWC Shanghai 2019. Viceprezident spoločnosti, Brian Shen, však už včera prostredníctvom sociálnej siete Weibo upozornil, že kvalita fotografií ani zďaleka nie je tak dobrá, ako pri klasických riešeniach.

Shen zároveň dodal, že výrobca momentálne nemá kapacity na to, aby dokázal fotoaparát priamo v displeji vyrábať vo väčších číslach. To však ani chcieť nemá, keďže kvalita záberov je skutočne citeľne nižšia.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca

Chce to len čas

Fotoaparáty priamo v displeji sú len na začiatku dlhej a strastiplnej cesty. Stačí si spomenúť na to, ako začínali snímače odtlačkov prstov. Keď sa prvýkrát zistilo, že putujú priamo do displeja, písal sa snáď rok 2015. Výrobcom trvalo dlhé mesiace, kým celý systém zdokonalili až do takéto štádia, v akom snímače nájdeme dnes.

To isté čaká aj fotoaparáty priamo v displeji. To, že dnes neprodukujú kvalitné zábery hneď nemusí znamenať, že to nebudú robiť o pár rokov. My sme presvedčení, že je to len otázkou času. Snáď sa nemýlime.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať