TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Manažér z BMW: Elektromobily nikto nechce, benzín tu bude ešte 30 rokov
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Manažér z BMW: Elektromobily nikto nechce, benzín tu bude ešte 30 rokov

Posledná aktualizácia: 1. júla 2019 1:42
Matúš Moravčík
Publikované 30. júna 2019
Zdieľať
2 min
BMW
Foto: DarkoStojanovic / pixabay.com
Zdieľať

Jeden z vrcholových predstaviteľov nemeckej automobilky BMW si myslí, že o elektromobily nie je záujem. Teda aspoň čo sa Európy týka. Preto sa chcú i najbližšie roky primárne zameriavať na spaľovacie a hybridné riešenia.

Klaus Fröhlich to prezradil v nedávnom rozhovore. Ten prebehol po mediálnom podujatí v Mníchove, kde gigant oznámil celému svetu, že zatlačí na vývoj elektrického pohonu. Zároveň sme sa ale dočkali aj troch zaujímavých noviniek. Dve sú štvorkolesové, jedna dvojkolesová a všetky poháňa elektrina.

„Nie je tu dopyt po elektromobiloch. Žiadny,“ uviedol pre web Forbes.

„Ak by sme mali veľkú ponuku, veľké stimuly, dokážeme zaplaviť Európu miliónmi áut na elektrickú energiu, no Európania ich nebudú kupovať.“

Vrcholový predstaviteľ spoločnosti BMW zároveň dodal, že elektromobily zatiaľ letia iba na pár veľkých trhoch, ako je napríklad Kalifornia alebo Hongkong. Preto majú pre ne pripravenú trošku odlišnú obchodnú stratégiu, aby vyhoveli miestnym požiadavkám. Postupom času sa, samozrejme, veci zmenia, no dnes tu ešte stále kraľuje benzín s naftou.

Aspoň 30 rokov

Manažér vývoja Klaus Fröhlich si myslí, že táto situácia zostane bez veľkej zmeny najbližších 20 až 30 rokov.

Toľko tu totiž má slúžiť na poháňanie automobilov pomaličky, ale isto odchádzajúce fosílne palivo. Minimálne v Rusku, odľahlých oblastiach Číny alebo Indii. Jednoducho všade tam, kde nebude dostatočne vybudovaná infraštruktúra pre nabíjanie batérií.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
3 komentáre 3 komentáre
  • Jozef Smiska píše:
    30. júna 2019 o 20:14

    Žiadny dopyt je 0. Pre koho teda predstavili tú elektrickú motorku? Toto povie vrcholový manažér?

    Prihláste sa pre odoslanie odpovede
    • Je píše:
      30. júna 2019 o 23:01

      Darmo, Nemci sú po novom hlúpi… je to smutné vidieť takýto úpadok…

      Klausík chcel povedať, že nikto nechce ich elektromobily, lebo každý výrobca má problém s tým, že nestíha vyrábať

      Prihláste sa pre odoslanie odpovede
  • sapieha11 píše:
    30. júna 2019 o 23:38

    Podla manazera z BMW sa Norsko v Europe nenachadza. To je jasny priklad, ze europania maju o elektromobily zaujem, ale su cenovo nedostupne. Ale so stedrymi dotaciami v Norsku, ich predaj prekrocil 50%. BMW investovala do vyvoja a vyroby spalovakov miliardy €. Teraz realne hrozi, ze o ne jednoducho nebude zaujem. Ale len nech pokracuje v tejto politike a do piatich rokov nedobehne automobilky, ktore uz zacali s elektromobilmi, aj keby im BMW bezalo oproti. Naozaj „spickovy“ manazer.

    Prihláste sa pre odoslanie odpovede

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

Siguro ventilátor
Alza výrazne zlacnila mobilnú klimatizáciu so 150 hodnoteniami a výkonný ventilátor 92 % hodnotením
23. júna 2026
Siguro RV-M301W TURBOVac Navigator
Alza do megavýpredaja zaradila robotický vysávač s výkonom 6 000 Pa. Cenu dočasne znížila o 50 %
23. júna 2026
Toto je najlacnejšia mobilná klimatizácia, akú predáva Alza. Stojí 339,90 €, hravo vychladí spálňu aj obývačku
24. júna 2026
Xiaomi 17
Expert radí: Vezmite mobil a urýchlene zmažte týchto 5 populárnych aplikácií
23. júna 2026

Najnovšie články

  • Xbox oznámil celosvetové zvýšenie cien konzol. Ak jednu chcete, kúpte si ju radšej hneď, pred Vianocami nemusia byť
  • Cena elektriny na Slovensku vyskočila na 550 € za MWh. Ľudia zapli klimatizácie
  • Našli spôsoby, akými môže vláda ušetriť bez toho, aby ničila naše peňaženky. Kamenický nesúhlasí
  • Máte Android? Mení sa spôsob platby za aplikácie a predplatné
  • Packeta oznámila veľkú novinku. Od 1. júla mení pravidlá pre zásielky. Čakajte zmeny

Bude sa vám páčiť

mimoriadne, benzín, nafta, tankovanie

Liter nafty za 2 €? Rusko chce zakázať jej vývoz do zahraničia, a to bez výnimky

24. júna 2026

Idete na dovolenku autom? Premyslite si cestu, môžete ušetriť desiatky eur

21. júna 2026
tankovanie, benzín, nafta, čerpacie stanice

Ako zistiť, kde sa dá natankovať najlacnejšie? Tieto aplikácie zobrazia aktuálne ceny benzínu a nafty

20. júna 2026
benzín, diesel, tankovanie, domáca výroba paliva

Vodiči, dobré správy: Z tankovania vám konečne nebude behať mráz po chrbte (+ výhľad na ceny)

19. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.