hudba google

Za hudbu od Google si platia milióny užívateľov, na konkurenciu sa však nedoťahuje

Hudobné služby rastú na popularite, o čom svedčí postupne sa zvyšujúci počet platiacich užívateľov v najpopulárnejších službách ako Spotify či Apple Music. Hudbu predáva aj Google, aj keď nie s takým úspechom. 

Hudobné služby rastú na popularite, o čom svedčí aj postupne sa zvyšujúci počet platiacich užívateľov v najpopulárnejších službách ako Spotify či Apple Music. Hudbu predáva aj Google, aj keď nie s takým úspechom. 

Google predáva hudbu trochu komplikovanejšie. V prvom rade tu je služba Hudba Google Play, ktorá bola predstavená ešte v roku 2011. Okrem toho je však k dispozícii aj služba YouTube Music, ktorá sa dá aktivovať samostatne, alebo ju dostanete zadarmo k o niečo drahšej službe YouTube Premium.

Hudba Google PlayYouTube Music sa majú v budúcnosti zlúčiť. Okrem toho, platené rozšírenia YouTube nie sú k dispozícii vo všetkých krajinách. Dovedna sa podpora týka asi 50 regiónov sveta.

Doteraz nebolo známe, koľko užívateľov si za hudbu od Google platí. Konkrétne číslo priniesla správa od Bloomberg, ktorá hovorí o 15 miliónoch. Hudobné služby od Google sa tak na konkurenciu zatiaľ pozerajú z diaľky.

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie
youtube music
YouTube Music

Apple Music má 50 miliónov predplatiteľov a Spotify nedávno dokonca prekonalo 100-miliónovú métu platiacich zákazníkov. Celkovo túto službu používa viac ako 210 miliónov ľudí.

Google bude v tomto segmente určite rásť. Na pláne je v úvode spomínané zlúčenie služieb Hudba Play a YouTube Music. Najskôr sa však musí YouTube Music (aj Premium) rozšíriť do všetkých krajín, kde je v súčasnosti dostupná Hudba Play.

Je teda jasné, že si prémiovú a hudobnú verziu YouTube užijeme aj u nás. Otázkou je, kedy sa tak stane a hlavne, koľko budú služby stáť.

Total
88
Zdieľaní
Total
88
Zdieľať