Samsung Galaxy Fold

Samsungu sa podarilo vyriešiť problém s Galaxy Fold. Už by nemal zlyhávať

Jeden z prvých ohybných smartfónov, Samsung Galaxy Fold, mal prísť na trh už 26. apríla. Komplikácie s jeho odolnosťou však spoločnosti nedali na výber.

Jeden z prvých ohybných smartfónov, Samsung Galaxy Fold, mal prísť na trh už 26. apríla. Komplikácie s jeho odolnosťou však spoločnosti nedali na výber a nakoniec predaj ani nezačal. Každopádne, juhokórejský výrobca mal problém vyriešiť a riešenie úspešne otestovať. Už čoskoro by malo dôjsť k oznámeniu nového dátumu dostupnosti.

Galaxy Fold trápili dva problémy. Tým prvým bol fakt, že pod ohybnú vrstvu sa dostávali nečistoty ako prach, piesok či hlina, čo na displej vyvíjalo tlak pri ohýbaní. Druhým problémom bola samotná fólia, ktorá chránila displej. Na prvý pohľad to vyzeralo tak, ako by mala byť určená na odlepenie. Po jej odlepení sa však zobrazovací panel pokazil a ďalej už nefungoval.

galaxy fold
Foto: Samsung

Samsung na fakt, že fólia nie je určená na odstránenie informoval len malinkým textom, ktorý si mnohí nevšimli. Problém s fóliou Samsung vyriešil jednoducho. Konce zastrčil priamo do krajov zariadenia, vďaka čomu sa k nim užívateľ nedostane a nebude ju tak vedieť odlepiť. Na finálnom balení okrem toho nebude chýbať ani veľké upozornenie, ktoré ľudí bude varovať, že odlepenie fólie môže nadobro poškodiť displej.

samsung
Nečistoty mohli do zariadenia vniknúť v tomto kritickom mieste. Foto: James Bareham, The Verge

Čo sa týka medzery, do ktorej sa dostávali nečistoty, tam Samsung nespravil až tak veľký pokrok. Jednoducho ju zmenšil a bude dúfať, že toto riešenie bude stačiť. Každopádne, Galaxy Fold v žiadnom prípade nebude odolný voči prachu a už vôbec nie proti vode. Tieto vylepšenia sa očakávajú až v ďalších generáciách skladacích zariadení.

samsung galaxy fold
Mark Gurman, Bloomberg

Samsung sa poučil a vynovené modely už horlivo netestuje len v laboratóriách, ale aj v reálnych podmienkach. Ak nedôjde ku komplikáciám, na trhu by sa mohol objaviť už čoskoro. Prvým trhom, na ktorom by mal byť dostupný má byť domovská Južná Kórea. Stať by sa tak malo už v júni.

Total
53
Zdieľaní