Používatelia Windows 7 vzdorujú: Nechcú prejsť na Windows 10

Vyzerá to tak, že používatelia staršieho Windows 7 sú spokojní so systémom, ktorý momentálne používajú. Naznačuje to analytická firma NetMarketShare.

Vyzerá to tak, že používatelia staršieho Windows 7 sú spokojní so systémom, ktorý momentálne používajú. Naznačuje to analytická firma NetMarketShare, informuje Softpedia.

Najnovšie dáta z apríla totiž poukazujú na fakt, že Windows 10 v apríli 2019 posilnil len mierne, zo 43,62 % na 44,1 %. Mierny nárast však nepochádza od používateľov starších verzií Windowsu. Namiesto toho sa k Windows 10 pridávajú niekdajší používatelia konkurenčného macOS, ktorého podiel na trhu postupne klesá. Podiel Windows 7 klesol naozaj len mierne, presnejšie z 36,52 % na 36,43 % – len o 0,09 %.

TIP REDAKCIE
Chceš Windows 10 Pro či nový Office 2019? Ceny začínajú na 9,70 €!

Windows 7 je kvalitný operačný systém, s ktorým sú mnohí veľmi spokojní a to je v poriadku. Táto verzia Windowsu ešte stále dostáva potrebné aktualizácie, ktoré ju robia bezpečnou a aktuálnou. To však nebude trvať večne. Rozšírená podpora Windows 7 končí 14. januára 2020. Microsoft následne stopne všetky aktualizácie, aj tie bezpečnostné.

Softvérový gigant momentálne skúša rôzne spôsoby, pomocou ktorých chce používateľov Windows 7 presvedčiť, aby presedlali na modernejší Windows 10. Jeho pokusy však doteraz podľa všetkého zlyhali.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať