twitch

Koľko zarábajú úspešní streameri? Z týchto čísel vám spadne sánka

Zrejme ste už počuli o Twitch.tv. Ide o doménu, na ktorej nájdeme desaťtisíce aktívnych streamerov v každú jednu hodinu. Koľko si asi dokážu zarobiť?

Zrejme ste už počuli o veľmi obľúbenej platforme všetkých streamerov, teda Twitch.tv. Ide o doménu, na ktorej nájdeme desaťtisíce aktívnych streamerov hrajúcich rôzne hry. Koľko si tak asi tí úspešnejší z nich dokážu zarobiť?

Podľa Wall Street Journal si najväčší svetoví streameri dokážu zarobiť od 25 tisíc do 50 tisíc amerických dolárov (22 388 až 44 776 eur) za hodinu. Ako to robia? Jednoducho hrajú úspešné a obľúbené online hry.

Je však dôležité poznamenať, že tieto čísla sú schopní získavať naozaj len tí najväčší z najväčších, čo znamená, že nie pre každého streamera je Twitch až takou “baňou na diamanty”.

stream
FOTO: Laptop Mag

Reklamy majú veľký vplyv

Samotný výber hry však streamerom ani zďaleka nepokrýva celé vyššie uvedené sumy. Obrovskú úlohu totiž hrajú aj reklamy. Veľké, zväčša herné, spoločnosti využívajú rozsiahlu popularitu streamerov na propagáciu ich výrobkov alebo služieb, za čo im prirodzene platia.

Prídu vám vyššie uvedené sumy príliš šialené, alebo ste dokonca čakali, že budú vyššie? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
37
Zdieľaní