zvuk

Toto musíte počuť: Takto znie trepot krídel 100 miliónov motýľov

Prechádzky po lese alebo v prírode vo všeobecnosti sú nesmierne upokojujúce. Čerstvý vzduch a prirodzené zvuky pôsobia na človeka pozitívnym spôsobom. 

Prechádzky po lese alebo v prírode vo všeobecnosti sú nesmierne upokojujúce. Čerstvý vzduch a ticho prerušované prirodzenými prírodnými zvukmi pôsobia na dušu človeka pozitívnym spôsobom. 

Ak ste niekde v lese videli poletovať motýľa, určite ste si ho nevšimli kvôli zvuku, ktorý vydáva. Ak by ste však natrafili napríklad na 100 miliónov motýľov, počuli by ste jedinečný zvuk, ktorý sa dá prirovnať k vodopádu.

Vďaka cestovateľovi a entomológovi menom Phil Torres si tento zvuk môžete vychutnať. Phil navštívil prírodnú rezerváciu Sierra Chincua, ktorá sa nachádza v Mexiku. Chránená oblasť je útočiskom pre motýľov – monarchov sťahovavých, kam každoročne migrujú kvôli zime.

zvuk
Foto: ecotours.com

Motýle, ktoré vážia sotva jeden gram, obsadia v neuveriteľnom počte koruny stromov, blízke lúky a kvety. Sú pomerne veľké a majú čierno-červené/oranžové sfarbenie. Phil Torres v takejto lokalite umiestnil mikrofón a zvuky miliónov motýľov nahral.

Svoju cestu zaznamenal vo videu, ktoré publikoval na YouTube (kanál The Jungle Diaries). Zvuk môžete počuť v druhej polovici videa a určite by ste mali siahnuť po slúchadlách.

Video však stojí za pozretie celé, pohľad na takto masívnu kolóniu motýľov sa len tak nevidí.

Total
13
Zdieľaní