Wi-Fi router

Máš doma slabú Wi-Fi? Xiaomi má gigabitový router za neskutočnú cenu!

Xiaomi už niekoľko rokov vyrába veľmi zaujímavé a hlavne lacné routery, ktoré sú označené ako Mi Router. Len minulý mesiac sme sa dočkali predstavenia dvoch noviniek – Mi Router 4A a Mi Router 4A Gigabit. Obe zariadenia predstavujú perfektný pomer medzi cenou a výkonom.

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit

Cena: 29,66 € | Poštovné: zadarmo

Dnes sa zameriame na výkonnejšiu verziu, ktorá je prispôsobená na moderné internetové pripojenie prevyšujúce rýchlosť 100 Mb/s. Mi Router 4A Gigabit funguje na systéme MiWROM, ktorý je založený na opensource platforme OpenWRT. V jeho výbave nájdete podporu pre dvojpásmové Wi-Fi (2.4 GHz + 5 GHz), vďaka čomu ponúka maximálnu teoretickú rýchlosť až 1 167 Mb/s. Nechýba samozrejme ani šifrovanie WPA-PS, WPA2-PSK a QoS, teda nastavenia kvality poskytovania služby.

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit
Xiaomi Mi Router 4A Gigabit

V nastaveniach si tak môžete nastaviť, ktoré zariadenie má mať prednosť pred ostatnými, aby sa vám nestalo, že sa budete chcieť hrať na PC či konzole a niekto vám v tom bude brániť sťahovaním filmov či pesničiek. Pri Xiaomi je samozrejme dostupná aj aplikácia Mi Wi-Fi, ktorú nájdete v Google Play.

1 Gb/s WAN aj LAN

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit, ako jeho označenie napovedá, disponuje 1 Gb/s WAN portom a dvoma 1 Gb/s LAN portami. Vďaka výkonnejšiemu dvojjadrovému čipsetu s jadrami o takte 880 MHz a 128 MB RAM dokáže Mi Router 4A Gigabit naraz obslúžiť až 128 zariadení, čo je naozaj slušný výkon.

Xiaomi Mi Router 4A
5 GHz pokryje menší priestor, no vyššou rýchlosťou. 2,4 GHz pokryje väčšiu oblasť, no rýchlosť bude nižšia

Xiaomi okrem toho tvrdí, že samotná konštrukcia je vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý pomáha odvádzať teplo od čipsetu. Vďaka tomu by sa nemal prehriať a fungovať ďalej aj keď mu poriadne „zatopíte“.
Najlepšia na ňom je však cena. Vďaka akcii v obchode TomTop môže byť váš už za 29,66 €. To je na zariadenia, ktoré bolo predstavené len minulý mesiac veľmi, veľmi slušná ponuka.

Pri výbere poštovného zvoľte možnosť “Duty Free Shipping,” ktorá je zadarmo a zariadenie vám na Slovensko príde bez nutnosti doplácať DPH.

Ak miluješ Xiaomi, nezabudni sa pozrieť na Xiaomi festival, kde momentálne nájdeš rôzne produkty (aj tie neznáme) za parádne ceny.