VSCO žaluje PicsArt: Aplikácie sa sporia o filtre pre úpravu fotiek

No kto by to bol povedal.

0
picsart

Aplikácie pre úpravu a vylepšenie fotografií sú medzi užívateľmi mimoriadne obľúbené. Svedčí o tom počet takýchto nástrojov v obchodoch s aplikáciami, ale aj nadšenie zo smartfónov orientovaných na mobilnú fotografiu.

Užívatelia fotia radi a fotia veľa. Zrejme aj vy máte vo svojej galérii troj alebo štvorciferný počet snímok a určite ste si aspoň vyskúšali niektorú z aplikácií na úpravu fotografií. Ťažko povedať, ktorá z takýchto aplikácií je najlepšia.

Tie poprednejšie ale identifikovať vieme. Popri natívnych úpravách v aplikácii Fotky Google tu je Snapseed, Polarr, Adobe Lightroom, ale aj taký VSCO a nemenej populárny PicsArt. Práve dve posledné menované aplikácie sú v spore.

filtre
Rozhranie aplikácie VSCO

Autori aplikácie VSCO zažalovali tvorcov PicsArt, informuje web techcrunch.com. Vinia ich z toho, že im ukradli 19 kreatívnych filtrov. Podariť sa im to malo pomocou takzvaného reverzného inžinierstva.

Zodpovedné osoby stojace za aplikáciou PicsArt obvinenia popierajú, no 17 z 19 inkriminovaných filtrov zo svojej aplikácie už odstránili.

TIP REDAKCIE
Google Fotky ponúknu Express zálohovanie a limity pre mobilné pripojenie

Žaloba je podaná na okresom súde v Kalifornii. Na rozhodnutie vo veci si ale musíme počkať.