POZOR: Nová aktualizácia Windows 10 spôsobuje vážne problémy!

Microsoft ešte minulý týždeň spustil veľkú aktualizáciu pre tri zo svojich najnovších operačných systémov. Majitelia Windows 10 vôbec nie sú nadšení.

Microsoft ešte minulý týždeň spustil veľkú aktualizáciu pre tri zo svojich najnovších operačných systémov. Aktualizačné balíčky tak začal získavať Windows 7, 8.1 a Windows 10. Tak, ako sme si už zvykli, krátko po aktualizácii sa začali objavovať prvé problémy.

Používatelia operačných systémov od Microsoftu sa začali sťažovať na pomalšiu odozvu či vážne konflikty s antivírusmi.

Najhorším aktualizačným balíčkom má byť ten s označením KB4493509, ktorý má spôsobovať celkové spomalenie či dokonca zamŕzanie systému. Nateraz sa odporúča, aby ste aktualizáciu s týmto označením neinštalovali alebo ju odinštalovali.

Aj ďalšie problémy

Spomalenie či zamŕzanie systému nie je to jediné, čo nová aktualizácia spôsobuje. Dochádza k spomaleniu prehrávaných videí na YouTube, keď nakoniec celý systém zamrzne. Po tvrdom reštarte zas systém nerozpozná myš a klávesnicu, a tak sa nedá ovládať.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Na aktualizáciu sa sťažujú aj niektoré antivírusové spoločnosti, ako napríklad AvastAvira. Tie tvrdia, že dochádza k výraznému poklesu výkonu niektorých systémov, čo sa dá opraviť len jediným spôsobom, a to odinštalovaním aktualizácií.