iPad Mini

Nový iPad Mini 5 má 3 GB operačnú pamäť a je takmer neopraviteľný

Spoločnosť Apple predstavila v priebehu marca nový iPad Mini, ktorý má tradičný dizajn, dokonalejší Retina displej a výkonný čipset A12 Bionic.

Spoločnosť Apple predstavila v priebehu marca nový iPad Mini, ktorý má tradičný dizajn, dokonalejší Retina displej, čipset A12 Bionic a podporu pre prvú generáciu pera Apple Pencil.

Apple iPad Mini 5 sa v základnej verzii predáva od 449 EUR. Najlepšie vybavené prevedenie stojí 619 EUR. Vďaka expertom z ifixit.com, ktorí sa zaoberajú rozoberaním a opravovaním rôznej elektroniky, sa dozvedáme ďalšie podrobnosti.

Dôkladná pitva tabletu iPad Mini 5 identifikovala napr. 8 Mpx zadnú kameru a predný 7 Mpx snímač obrazu so svetelnosťou f/2.2, ktorý pochádza z pôvodného 10,5-palcového iPad Pro. V oblasti kamier si tak nový iPad Mini výraznejšie polepšil.

ipad mini
Foto: ifixit.com

Dobrou správou je navýšenie kapacity operačnej pamäte. Nový iPad Mini teda disponuje 3 GB operačnou pamäťou RAM. Technici ďalšej potvrdili senzory True Tone a presunutie mikrofónov, ktoré sa teraz nachádzajú pri prednej kamere.

ipad mini
Foto: ifixit.com

Niektoré súčiastky sú modulárne a je možné ich nezávisle od seba nahradiť. Veľa dielov, vodičov, ostatných komponentov či také hlavné tlačidlo pod obrazovkou ale drží silné lepidlo, čo výrazne komplikuje prípadné opravy.

Batéria sa dá našťastie vymeniť, no aj tento proces je zbytočne náročný. Neprekvapuje tak nízke hodnotenie 2/10, ktoré vypovedá o zložitej náročnosti opravy.