creatix

GoHealth investuje do slovenských technologických talentov 15 miliónov USD

Americká softvérová spoločnosť GoHealth zavŕšila akvizíciu firmy Creatix, ktorej súčasťou je aj 80-členný tím talentovaných Slovákov. Softvérová spoločnosť plánuje v našom regióne preinvestovať 15 miliónov dolárov. 

Americká softvérová spoločnosť GoHealth zavŕšila akvizíciu firmy Creatix, ktorej súčasťou je aj 80-členný tím talentovaných Slovákov. Softvérová spoločnosť plánuje v našom regióne preinvestovať 15 miliónov dolárov. 

GoHealth je softvérová spoločnosť so sídlom v americkom meste Chicago. Táto spoločnosť stojí za online systémom pre sprostredkovanie súkromného zdravotného poistenia, ktorý využilo viac ako 30 miliónov spotrebiteľov.

Spoločnosť GoHealth vznikla v roku 2001 a v súčasnosti spolupracuje s 300 zdravotnými poisťovňami, vďaka čomu sprístupňuje spotrebiteľom jednoduché porovnávanie jednotlivých produktov rôznych subjektov.

Spoločnosť Creatix vznikla v roku 2004. Zameriava sa na high-tech riešenia pre firmy a tvorbu digitálnych produktov, ktoré tím tejto spoločnosti pokrýva v kompletnom meradle – od nápadu, stratégie, architektúry a užívateľských skúsenostícez dizajn používateľského rozhrania, až po samotný vývoj a realizáciu. 

Generálny riaditeľ spoločnosti David Jelinek uviedol:

“Slovensko je kľúčovým elementom rastu spoločnosti GoHealth, ktorá rozširuje svoju globálnu značku.”

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!

Akvizícii predchádzala 4-ročná vzájomná spolupráca oboch spoločností. Creatix má pobočku na Slovensku, kde zamestnáva 80 ľudí. GoHealth plánuje v najbližších rokoch investovať viac ako 15 miliónov dolárov, aby rozšírila svoje aktivity v našom regióne a využila tak slovenské technologické talenty.

GoHealth
Foto: facebook.com/Creatix

Spoločnosť okrem toho plánuje vytvoriť nové pracovné miesta a otvoriť novú pobočku v Košiciach. Tá doplní kancelárie v Bratislave, ktoré sa budú rozširovať.

Podľa spoločnosti je Slovensko krajinou, ktorá patrí medzi technologickú špičku, a to hlavne v oblasti vývoja softvéru. Dokazuje to aj táto nedávna štúdia, v ktorej sa slovenskí vývojári umiestnili na prvom mieste zo všetkých európskych krajín.

Creatix bude po úspešnej akvizícii ďalej fungovať pod názvom materskej spoločnosti GoHealth.