android

Čítaš na smartfóne rôzne články? S touto aplikáciou to bude oveľa pohodlnejšie

V online priestore môžeme každý deň natrafiť na množstvo rôznych článok zo spravodajských a záujmových portálov a ďalších internetových stránok, ktoré sa nie vždy čítajú úplne komfortne. 

V online priestore môžeme každý deň natrafiť na množstvo rôznych článkov zo spravodajských a záujmových portálov a ďalších internetových stránok, ktoré sa nie vždy čítajú úplne komfortne. 

Weby majú rôzny dizajn, nie každý sa vie dokonale vysporiadať s mobilným zariadením, figuruje v nich reklama a iné interaktívne prvky. Počas produktívneho dňa navyše všetko prečítať nestihnete. Preto je ideálne si obsah odložiť, respektíve uložiť na neskôr.

Vynikajúcim nástrojom pre tieto potreby je bezplatná aplikácia Article Reader vývojára menom Oleg Sheremet. Ak na sociálnej sieti alebo obľúbenej stránke natrafíte na zaujímavý článok, pomocou funkcie zdieľania si ho môžete uložiť do tejto aplikácie. Obsah budete mať uložený na neskôr a navyše offline.

Výhoda ale tkvie v jeho prispôsobenom zobrazení. Textový obsah užívateľovi zobrazí bez akýchkoľvek rušivých prvkov, a to aj so súvisiacimi obrázkami a fotografiami. Aplikácia čerpá z jednoduchosti, praktické nastavenia na druhú stranu nechýbajú.

clanky

Nastaviť si môžete veľkosť a typ písma, jas a podklad, na ktorom sa bude text zobrazovať. Popri klasickom bielom a sépiovom pozadí tu je sivé a dokonalá OLED čierna s kontrastným textom v bielej farbe.

Article Reader disponuje funkciou prevodu textu na reč, čiže vám vie článok prečítať strojovým hlasom. Uložený obsah môžete zoraďovať do priečinkov alebo exportovať do formátu PDF.

text

Aplikácia vyžaduje minimum potrebných povolení, no chýba jej funkcia synchronizácie medzi zariadeniami, poprípade v cloude. V dnešnom prepojenom svete by prišla vhod. Zoznam uložených článkov ale môžete exportovať napr. na svoj e-mail.

Article Reader je navyše bezplatnou aplikáciou bez vnorených mikro transakcií a priamou súčasťou užívateľského prostredia nie je žiadna reklama. Tá sa zobrazuje len veľmi zriedkavo, na celú obrazovku ako samostatný pútač, ktorý jedným dotykom ihneď zatvoríte.

TIP REDAKCIE
Aplikácia Energy Ring už podporuje aj Samsung Galaxy S10+

Article Reader je dostupný len pre platformu Android. Nájdete ho v obchode Play na tejto adrese. iOS užívatelia tu síce nepochodia, v obchode App Store sa ale nachádza niekoľko podobných aplikácií aj z dielní veľkých vývojárskych štúdií.

Pokiaľ používate inú aplikáciu s rovnakým alebo podobným zameraním, pochváľte sa ňou v diskusii a inšpirujte ostatných čitateľov.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať