Apple Watch má problém: Hodinkám sa odlepuje displej, Apple problém ignoruje

Displej na hodinkách Apple Watch prestáva poslúchať. Chce sa oddeliť od konštrukcie.

3

Americký výrobca má na krku ďalšiu žalobu. Po ohnutých smartfónoch, ktorými sa preslávil pred niekoľkými rokmi tu máme hodinky, ktorým sa odlepuje displej. To by nebolo až tak zlé, ak by sa k tomu spoločnosť postavila zodpovedne. To sa však nestalo, informoval server Mac Rumors.

Na adresu Apple tak smeruje žaloba od nespokojnej zákazníčky Giny Priano-Kyser, ktorá tvrdí, že hodinky sú až príliš náchylné na poškodenie. Počas nabíjania sa im má z ničoho nič od konštrukcie odlepovať displej, ktorý navyše po odlepení praská.

Hodinky poškodenej Giny Priano-Kyser

Podľa žalobkyne tak hodinky predstavujú riziko, keďže sa o ne majiteľ môže porezať. Apple na žalobu, ani na sťažnosti, ktoré jej predchádzali, nereagoval. O probléme však veľmi dobre vie, keďže vydal príkaz, aby boli reklamácie hodiniek vyhodnocované ako „náhodné poškodenie“. Takáto kategorizácia poškodenia však už nie je krytá zárukou, čo znamená, že si majitelia hodinky musia dať opraviť na vlastné náklady.

Oprava displeja hodiniek pritom nie je lacná záležitosť. Gina Priano-Kyser za opravu zaplatila až 229 amerických dolárov. Súdny proces by mal prebehnúť v americkom meste New Jersey. Ten rozhodne či má žaloba opodstatnenie alebo či je to len výstrelok jednej z mnohých majiteľov.