Koncept elektromobilu Volkswagen

Šéf Volkswagenu: Začíname sústreďovať pozornosť na elektromobily

Nemecký koncern Volkwagen oznámil, že dupne vo vývoji elektromobilov na plyn a prinesie až o 20 modelov viac. To však ani zďaleka nie je všetko.

Nemecký koncern Volkwagen oznámil, že dupne vo vývoji elektromobilov na plyn a prinesie až o 20 rôznych modelov viac. Dokopy by sme sa tak mali v priebehu nadchádzajúcich 10 rokov dočkať od jeho značiek až 70 štvorkolesových kúskov na elektrickú energiu.

Túto skvelú novinku nám prezradil sám Dr. Herbert Diess, ktorý zastáva CEO pozíciu. Podľa jeho slov sa chcú postupom času dostať až do takého bodu fungovania, kedy nebudú ani fabriky a ani ich autá produkovať absolútne žiadne emisie oxidu uhličitého.

“Volkswagen berie kľúčové trendy budúcnosti veľmi vážne – čiastočne v spojení s ochranou klímy. Ciele Parížskej klimatickej dohody sú naším ihriskom. Počas nadchádzajúcich rokov budeme systematicky spájať výrobu a ostatné úrovne hodnotového reťazca s CO2 neutralitou. Takto prispejeme k obmedzeniu globálneho otepľovania.”

Preto chce koncern v priebehu jednej dekády predstaviť o 20 modelov viac, ako pôvodne plánoval. Z pôvodných 50 rôznych elektromobilov je tak po novom až 70. Čo sa týka výroby, dokopy by mali priniesť na svet až 22 miliónov kusov. Pod Volkswagen Group spadá Audi, Porsche, Škoda a množstvo ďalších renomovaných značiek z automobilového priemyslu.

Total
10
Zdieľaní