Tesla Model Y

Tesla nás opäť vábi: Model Y vraj bude mať spätné kamery priamo v karosérii

Svet sa opäť dočkal ďalšieho poodhalenia nadchádzajúceho kráľa elektrických crossoverov. Ide o dva mierne odlišné obrázky.

Svet sa opäť dočkal ďalšieho poodhalenia nadchádzajúceho kráľa elektrických crossoverov. Ide o dva mierne odlišné obrázky. Jeden pribudol priamo na oficiálnom webe automobilky Tesla, zatiaľ čo ten druhý obdržali americké média ako pozvánku. Už o pár dní totiž nastane slávnostné predstavenie elektromobilu Model Y.

Mediálna šou prebehne v dizajnérskom štúdiu americkej automobilky, ktoré sa nachádza na území slnečnej Kalifornie. Konkrétne v meste Hawthorne.

Čo sa týka spomínaných obrázkov, tak máme na nich príležitosť vidieť siluetu elektromobilu so spätnými zrkadlami a na druhom pre zmenu bez. Zaujímavé však je, že chýbajú aj spätné kamery. Teda aspoň tie klasické, pretože ich Tesla s najväčšou pravdepodobnosťou nahradila za diskrétnejšiu a teda aj aerodynamickejšiu alternatívu priamo v karosérii. Tým pádom prispeje k nižšiemu odporu vzduchu a zlepší dojazd.

Tesla Model Y
Tesla Model Y (via electrek.co)

Zatiaľ len Európa

Dôvod, prečo internetom kolujú mierne rozdielne podoby, tkvie zrejme v tom, že zákony v Spojených štátoch amerických ešte stále neumožňujú miestnym vodičom, aby jazdili bez tradičných spätný zrkadiel. Neplatí to však o Európe. Z toho sa dá vydedukovať, že počas nadchádzajúceho predstavenia uzrú svetlo sveta dve rozdielne prevedenia elektromobilu Model Y. Podobnú možnosť ponúka i konkurenčný Audi e-tron.

Tesla nám ukáže svoj nový crossover 14. marca.

Total
2
Zdieľaní