Počas GDC Oculus predstavil nový model z radu rovnomenných VR headsetov. Gadget ponesie názov Oculus Rift S a bude stáť 399 USD (351 EUR).

Čo sa týka ceny, zariadenie je o presne 50 dolárov drahšie než klasický model Rift. To znamená, že od novinky toho môžeme čakať viac než od jej predchodcu.

A veru je to aj pravda. Oculus Rift S nám podľa oficiálnej správy ponúkne lepšie rozlíšenie a integrovaný audio systém, ktorý nájdeme aj v Quest či Go headsetoch. Quest headsety taktiež debutujú túto jar.

OLED namiesto LCD

Novinka bude namiesto klasického LCD displeja disponovať kvalitnejším OLED displejom, vďaka čomu môžeme očakávať nárast rozlíšenia z 1080 x 1200 na 1280 x 1440. Je však nutné poznamenať, že obnovovacia frekvencia klesne z 90 Hz na 80 Hz.

S dizajnom Oculus Rift S údajne pomáhala spoločnosť Lenovo, čo malo za následok „zvýšený komfort, lepšie rozdelenie váhy, vylepšené blokovanie svetla a menší zmätok v kábloch (potrebný bude len jeden kábel).

TIP REDAKCIE
Nokia počas Q4 2017 zničila aj veľké mená: Predala viac telefónov, ako HTC, Sony, Google, Lenovo či Oneplus!

K headsetu však budete samozrejme potrebovať aj kompatibilný desktop. Či je vaše zariadenie kompatibilné s Oculus headsetmi si môžete zistiť prostredníctvom softvéru, ktorý je voľne dostupný na stiahnutie.