Tech festival IXPO
Tech festival IXPO

Nadchádzajúci technologický festival bude aj o gamingu a všetkom, čo s ním určitým spôsobom súvisí. Na podujatie prídu ostrieľaní spíkri, renomovaní výrobcovia hardvéru a okrem iného sa dočkáme i postapokalyptického herného hitu Days Gone od spoločnosti Sony. Ešte stále teda váhaš?

Prvý ročník IXPO ponúkne návštevníkom príležitosť oddýchnuť si v najväčšej hernej zóne na Slovensku, kde budú k dispozícii konzoly PlayStation či Xbox a množstvo ďalšej modernej elektroniky od značiek nielen z herného priemyslu. Účasť potvrdil gigant Samsung, Omen (HP), Legion (Lenovo) a veľa ďalších spoločností, takže nuda rozhodne nebude.

„Na gaming či počítačové hry sa nesprávne nazerá ako na zábavu. Keď sme pripravovali Game zónu pre IXPO, neuvažovali sme iba o zábavke pre hráčov, ale o platforme, ktorá osloví všetkých, lebo sa týka všetkých. Či už priamo alebo nepriamo ako súčasť kreatívneho priemyslu, ktorému však nehráči nerozumejú. A to chceme zmeniť,“ prezradil Matej Drlička, organizátor festivalu.

Okrem hernej zóny sa ale môžeme tešiť aj na spíkrov, ktorí nám porozprávajú o kvitnúcom hernom priemysle a jeho vplyve na našu kultúru. Okrem Kate Edwards zo spoločnosti Geogrify dorazí na miesto i Peter Nagy z vývojárskeho štúdia Games Farm, aby návštevníkom prezradil detaily o svete za oponou slovenského vývoja hier.

Súťaž vo Fortnite

Technologický festival si navyše pre návštevníkov pripravil turnaj v populárnej battle royale hre Fortnite. Prvých 8 miest do finále je už síce obsadených, no zvyšných 8 zostáva voľných, takže má široká verejnosť ešte stále príležitosť zabojovať v kvalifikačnom turnaji. Za tým stojí portál Playzone.

Finále vo Fortnite prebehne na NAY stage, kde pripevnia ozrutnú, až 28-metrovú LED obrazovku.

Festival IXPO otvára brány 26. a potrvá do 28. apríla. Stane sa tak na Tyršovom nábreží v Bratislave. Všetky dôležité informácie vrátane vstupeniek nájdete na oficiálnom webe udalosti.