google

Európski užívatelia Android zariadení dostanú dôležité upozornenie od Google

Spoločnosť Google dostala od Európskej komisie v júli minulého roka rekordnú pokutu vo výške 4,3 miliardy EUR. Komisia totižto dospela k záveru, že Google porušuje európske protimonopolné opatrenia.

Spoločnosť Google dostala od Európskej komisie v júli minulého roka rekordnú pokutu vo výške 4,3 miliardy EUR. Komisia totižto dospela k záveru, že Google porušuje európske protimonopolné pravidlá.

Európskym autoritám sa nepáčilo, že sú v zariadeniach s OS Android vopred nainštalované aplikácie ako Chrome, Fotky či vyhľadávanie. Užívatelia o tieto aplikácie nežiadali a podľa komisie sú tým pádom „nanútené“.

Google si mal takýmto spôsobom zabezpečovať dominantné postavenie na trhu v oblasti vyhľadávania a mobilného prehliadania internetu. Dokonca sa spomínali platby výrobcom a operátorom, ktorí mali spoločnosti Google zabezpečiť exkluzivitu.

Tento aspekt sa ale mal týkať výsostne vyhľadávania, nie priamo aplikácií. Nad rozhodnutím komisie by sa dalo polemizovať. Google sa voči rozhodnutiu nakoniec odvolal, no aj napriek tomu musí zaviesť isté zmeny.

chrome
FOTO: sohu.com

Všetci užívatelia Android zariadení v Európe, starí aj noví, dostanú v najbližších mesiacoch upozornenie od spoločnosti Google, v rámci ktorého budú informovaní o širokom výbere prehliadačov a vyhľadávačov, ktoré si môžu sami nainštalovať.

TIP REDAKCIE
YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

Google užívateľom zrejme ponúkne/zobrazí okrem prehliadača Chrome ďalšie aplikácie ako Mozzila Firefox, Microsoft Edge a niekoľko ďalších prehliadačov. To isté sa týka aj vyhľadávania. Ako predvolené si budete môcť nastaviť napr. Bing a Yahoo.

Áno, tieto aplikácie si môžete slobodne nainštalovať aj teraz. Ak patríte medzi čo i len trochu zdatnejších užívateľov, viete, že existujú a viete, odkiaľ si ich môžete stiahnuť.

Napriek tomu vás Google vzhľadom na rozhodnutie Európskej komisie na ich existenciu upozorní.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať