Facebook

Ďalší škandál: 20 tisíc zamestnancov Facebooku malo prístup k heslám až 600 miliónov používateľov!

Facebook má na svojom konte ďalší čierny bod. Najväčšia sociálna sieť sa totiž dnes zdôverila s dôležitou informáciou.

Facebook má na svojom konte ďalší čierny bod. Najväčšia sociálna sieť sa totiž dnes zdôverila s informáciou, že ešte v januári mala na svojich serveroch zobrazené heslá niekoľkých miliónov používateľov.

Išlo v podstate o chybu v systéme, ktorú Facebook našťastie už stihol opraviť.

Facebook prichádza s opatreniami

Následky tejto chyby sú však nepredvídateľné, čo si Facebook plne uvedomuje. Práve preto bude varovať všetkých používateľov, ktorých heslo sa objavilo na spomínaných serveroch. Medzi týchto používateľov údajne patrí aj niekoľko miliónov ľudí používajúcich Facebook Lite. Upozornenia dostanú však aj desiatky miliónov ďalších používateľov Facebooku či Instagramu.

Kto všetko videl tieto heslá?

Každému určite napadlo, čo by sa asi stalo, keby sa heslá toľkých používateľov dostali do nesprávnych rúk. Sociálna sieť však všetkých ubezpečuje tvrdením, že heslá sa nikdy nedostali k nikomu mimo Facebook.

To však znamená, že niekto tie heslá vidieť musel. A pod pojem niekto údajne spadá až 20 tisíc zamestnancov Facebooku. Podľa anonymného pracovníka spoločnosti boli “zverejnené” heslá až 600 miliónov účtov, čo je naozaj obrovské číslo.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Ako sme však už uviedli vyššie, Facebook už danú chybu v systéme opravil a ručí za to, že nikto z tímu najväčšej sociálnej siete na svete by uniknuté informácie nikdy nezneužil. Dúfajme teda, že sa nemýli.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať