Mobilná aplikácia automobilky Tesla

Sledovali ho cez aplikáciu: Zlodej ukradol elektromobil Tesla, no došla mu šťava

Na svete je ďalší neúspešný pokus o krádež elektromobilu z dielne americkej automobilky Tesla.

Na svete je ďalší neúspešný pokus o krádež elektromobilu z dielne americkej automobilky Tesla. Na krátku chvíľu odcudzené vozidlo onedlho zastavilo, pretože mu došla elektrická energia. Zlodej sa tak ocitol na diaľnici, kde ho čoskoro spacifikovali muži zákona.

Až do zastavenia bol totiž sledovaný prostredníctvom oficiálnej aplikácie od výrobcu, ktorá má celkom bohatú funkcionalitu. Okrem ovládanie médií, softvérových aktualizácií či nastavenia klimatizácie ponúka aj možnosť zobraziť aktuálnu polohu.

Samozrejme, určovanie polohy možno vypnúť, no niečo také vyžaduje opätovné zadanie hesla a teda aj podstatne väčšie úsilie zo strany lúpežníka. Zlodejovi Tesly to však bolo v tomto prípade buď ukradnuté alebo s tým nevedel nič spraviť, tak jednoducho skúsil šťastie a po naštartovaní zameril priamo na diaľnicu.

Polícia získavala informácie priamo od majiteľa ukradnutého auta, pretože zásoboval policajný dispečing neustále aktualizovanými dátami. Vďaka tomu vedeli, kde sa práve práve nachádza a kam má asi tak namierené.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Príliš ďaleko neušiel

Nútenému zastaveniu na diaľnici došlo len krátko po tom, čo elektromobil ušiel policajnej hliadke. Keďže bolo naháňanie v uliciach kalifornského mesta príliš riskantné a nebezpečné, nechali ho ísť. Príliš ďaleko im však neušiel.

Vďaka neustále čerstvým informáciám o polohe ho mali tak či tak stále pod dohľadom a šťava v batérii predsa nevydrží do nekonečna. Na tú 30-ročný Filiberto Felix aj nakoniec doplatil.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať