Komerčný kvantový PC od IBM

Budúcnosť je už za rohom: IBM prináša svoj prvý komerčný kvantový počítač

Spoločnosť IBM priniesla na podujatie CES 2019 niečo, čo označuje za svoj prvý komerčný kvantový počítač. Novinka nesie názov Q System One .

Americká spoločnosť IBM priniesla na podujatie CES 2019 niečo, čo označuje za svoj prvý komerčný kvantový počítač. Novinka nesie názov Q System One a je určená pre náročných biznis zákazníkov, ktorým konvenčné, čiže súčasné počítače, už jednoducho prestávajú stačiť. Nevyrobili ju teda pre bežných ľudí.

Znamená to, že potenciálni záujemcovia už nemusia využívať riešenia prostredníctvom cloudu. Namiesto toho si po novom môžu zaobstarať svoj vlastný hardvér a majú po starostiach.

IBM Q System One pozostáva z kombinácie špičkovej elektroniky a kryogénneho chladenia, pričom tá vytvára jeden samostatne fungujúci 20-qubitový systém. Aby však komerčný kvantový počítač mohol fungovať mimo laboratória, museli ho najskôr vybaviť precíznou izoláciou aj špeciálne zhotovenou konštrukciou. Tak špeciálnou, aby bola schopná eliminovať všetky faktory, ktoré môžu mať negatívny vplyv na fungovanie a plný potenciál nadčasovej techniky.

Ako informuje TechCrunch, novinku z dielne IBM ocenia veľké spoločnosti vrátane vedcov. Obom typom zákazníkov vie táto kvantová mašina poskytnúť všetko potrebné na to, aby mohli riešiť komplexné problémy a posúvať súčasné hranice.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

“IBM Q System One je veľkým krokom vpred v komercializácii kvantovej výpočtovej techniky,” prezradil na margo Arvind Krishna z výskumnej divízie IBM Research.

“Tento nový systém je rozhodujúci pri rozširovaní kvantovej výpočtovej techniky za hranice výskumných laboratórií, keďže pracujeme na vývoji praktických kvantových aplikácií pre biznis a vedu.”

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať