Nové EMUI 9

Huawei rozhneval ľudí: Takúto zmenu chce spraviť s EMUI 9!

Huawei podobne ako ostatní výrobcovia pokračuje vo vývoji svojho používateľského rozhrania EMUI. Najnovšia zmena však nepatrí k tým najlepším.

Huawei podobne ako ostatní výrobcovia pokračuje vo vývoji svojho používateľského rozhrania EMUI, ktoré používa vo svojich vlastných zariadení, aj zariadení od dcérskej spoločnosti Honor. Najnovšie rozhodnutie vedenia však narobilo viac škody než úžitku.

O čo teda presne ide? Android je systém, ktorý je obľúbený aj vďaka tomu, že si ho môžete prispôsobiť presne podľa seba. Na oficiálnych fórach sa však objavila informácia o tom, že Huawei začne v EMUI 9 blokovať možnosť nainštalovania si launcherov tretích strán. Tie sú medzi ľuďmi extrémne obľúbené. Stačí sa pozrieť, koľko inštalácií má napríklad Nova alebo Apex launcher.

Kvôli vyššiemu komfortu a bezpečnosti

Huawei rozhodnutie argumentuje tým, že zozbieral spätnú väzbu od ľudí, z ktorých mnohí launchery tretích strán označili ako problémové. Podľa niekoľkých ľudí mali dokonca zhoršovať používateľskú skúsenosť či už reklamami, zvýšením energetickej náročnosti či prílišným zahrievaním zariadenia. Spoločnosť spomenula aj fakt, že niektoré aplikácie môžu predstavovať bezpečnostnú hrozbu. Celkom silné slová.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Huawei by si však mal čím skôr uvedomiť o aké veľké rozhodnutie tu skutočne ide. Ak ľuďom zoberie možnosť prispôsobiť si svoj smartfón tak ako chcú, zoberie im aj pocit voľnosti, ktorý k Androidu nepochybne patrí. Pevne teda veríme, že ku globálnemu nasadeniu tohto rozhodnutia tak skoro, resp. nikdy, nedôjde.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať