Výfuk zo spaľovacieho motora

Šok pre motoristov: Elektromobily sú čistejšie, aj keď ich poháňame uhlím

Svet sa dočkal ďalšieho dôkazu o tom, že autá na elektrickú energiu znečisťujú naše životné prostredie menej ako autá na fosílne palivá.

Svet sa dočkal ďalšieho dôkazu o tom, že autá na elektrickú energiu znečisťujú naše životné prostredie menej ako autá na fosílne palivá. A to aj vtedy, keď vyrábame šťavu z uhlia. Ich emisie oxidu uhličitého boli počas uplynulého roka 2018 nižšie až o 40 percent.

Najlepšie na tom však je, že táto priepasť bude postupom času neustále rásť. Čoraz viac nabíjacích staníc po celom svete vrátane Superchargeru od Tesly prechádza k obnoviteľným zdrojom energie.

Za vyššie spomínaným číslom stojí výskum BloombergNEF. Nejde teda o žiadnu špekuláciu a ani nič podobné, ale výsledok poctivej práce odborníkov, ktorý prichádza ukončiť všetky hádky medzi zarytými motoristami a milovníkmi moderných technológií o tom, čo je viac priateľskejšie k nášmu krehkému životnému prostrediu.

Najväčší rozdiel medzi emisiami z elektromobilov a emisiami z tradičných automobilov so spaľovacími motormi bol zaznamenaný v tých krajinách, kde majú najlepšie vzťahy so solárnymi panelmi či veternými turbínami. Bloomberg píše, že v tejto oblasti momentálne vyhráva Spojené kráľovstvo, kde je zelená elektrická energia veľmi populárna.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!
Total
44
Zdieľaní
Total
44
Zdieľať