Aston Martin Rapide E

VIDEO Aston Martin poodhalil eso: Elektromobil Rapide E bude trhať cesty

Dlhšie avizovaný prémiový elektromobil Rapide E nám po prvýkrát v histórii automobilky Aston Martin predviedol svoj špeciálny pohon.

Dlhšie avizovaný prémiový elektromobil Rapide E nám po prvýkrát v histórii automobilky Aston Martin predviedol svoj špeciálny pohon. Prototyp s 800-voltovou elektrickou architektúrou totiž prešiel svojou úplne prvou validáciou, čo znamená dosiahnutie jedného z kritických míľnikov vývoja.

Sám šéf renomovanej spoločnosti označuje prítomný batériový systém za revolučný. Používateľ bude vraj mať k dispozícii 65 kWh kapacitu, a to vrátane dvoch elektrických motorov s kombinovaným výstupom o veľkosti 600 koní či krútiaceho momentu, ktorý dosahuje 950 Nm. Elektrek ho preto označuje za “kolosálny”.

Výrobca ale sľubuje aj nabíjanie pri kadencii 100 kW a vyššej, dojazd cez 300 kilometrov podľa WLTP či stovku pod 4 sekundy. Rovnako však treba počítať i s poriadne mastnou cenovkou. Keďže sa tu bavíme o produkte od automobilky Aston Martin, ide o úplne bežnú vec. Predovšetkým, keď zohľadníme fakt, že plánujú vyrobiť iba 155 kúskov.

TIP REDAKCIE
Spotify je najpopulárnejšou hudobnou službou, Apple Music je na druhom mieste

Prvé elektromobily Rapide E by mali byť odovzdané ich trpezlivo čakajúcim majiteľom v poslednom štvrťroku. Samozrejme, ak pôjde všetko podľa plánov, čo zatiaľ podľa všetkého aj ide. Prototyp na autentickom videu priamo od Andyho Palmera funguje naozaj dobre. Veď sa presvedčte sami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať