Tim Cook

Apple to opäť schytal: Patentový troll ho na súde obral o takmer pol miliardy $

Americká spoločnosť VirnetX si opäť vďaka kalifornskému jabĺčku polepšila finančnú situáciu. Nepredala však žiadny produkt a ani službu.

Americká spoločnosť VirnetX si opäť vďaka kalifornskému jabĺčku polepšila finančnú situáciu. Nepredala však žiadny produkt a ani službu, pretože sa živí iba vďaka svojim patentom. Tie jej po novom zarobili 440 miliónov dolárov, ktoré dostane od Apple za to, že ich využíva bez licenčných poplatkov.

Teda aspoň tak rozhodol miestny federálny súd. Jabĺčko sa však chce podľa informácií zo servera Reuters odvolať, aby všetkým dokázalo, kto je tu naozaj poškodený. K tomu už ale raz došlo. Išlo pritom o ten istý prípad s FaceTime z roku 2016, no vtedy bola vyššie spomínaná suma podstatne nižšia.

Spoločnosť Apple mala zaplatiť o 140 miliónov dolárov menej, no keďže jej rozhodnutie súdu príliš nevoňalo, spravila všetko pre to, aby sa tomu vyhla. Nemohlo však ani odvolanie. Práve naopak, situácia medzičasom nabrala grády.


VirnetX nevyrába žiadne produkty a ani neponúka žiadne služby. Jediné, čo tohto patentového trolla zaujíma, je priživovanie sa na veľkých rybách. Keďže disponujú celkom slušným arzenálom patentovaných technológií, tak hľadajú možnosti, kde by na nich vedeli niečo zarobiť. Zoberú do rúk napríklad taký iPhone a rozmýšľajú nad tým, čo z jeho výbavy pripomína ich duševné vlastníctvo, aby mohli výrobcu začať vydierať.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1
Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať