facetime

Apple očakáva menší zárobok: Dôvodom je hlavne slabší predaj smartfónov iPhone

Kalifornská spoločnosť Apple pôvodne očakávala, že za posledný štvrťrok uplynulého roka zaznamená príjmy vo výške 89 až 93 miliárd dolárov. Najnovšie svoj odhad skresala o pár miliárd – na sumu 84 mld. USD.

Kalifornská spoločnosť Apple pôvodne očakávala, že za posledný štvrťrok uplynulého roka (2018) zaznamená príjmy vo výške 89 až 93 miliárd dolárov. Najnovšie svoj odhad skresala o pár miliárd – na sumu 84 mld. USD.

Spoločnosť Apple v podstate potvrdila predchádzajúce špekulácie, ktoré hovorili o slabších predajoch smartfónov iPhone na trhu v Číne a menšom záujme spotrebiteľov o najnovšie generácie prémiových modelov iPhone Xs a Xs Max.

Zároveň ale nejde o jediné faktory, ktoré odhad príjmov negatívne ovplyvnili. Apple investorom vysvetľuje, že za odhadom menších príjmov tiež stojí silný kurz amerického dolára, „dodávateľské obmedzenia“ alebo výrazné zníženie cien batérií pre zákazníkov, ktorí si ich nechali vymeniť v servise.

iPhone XS
iPhone XS (FOTO Marek Urban)

Zníženiu cien batérií predchádzala kauza v rámci ktorej vysvitlo, že Apple znižoval výkon smartfónov iPhone bez vedomia ich vlastníkov. Opotrebovaná batéria nedokázala dostatočne napájať komponenty smartfónu a tak Apple pomocou aktualizácie lišiacky znižoval výkon zariadení, čím zároveň klesla energetická náročnosť.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Naopak, darilo sa službám spoločnosti Apple a triede nositeľných zariadení, menovite Apple Watch. Mimoriadne výsledky deklaruje v oboch prípadoch 19-percentný rast. Akcie spoločnosti Apple sa v dôsledku negatívnejších vyhliadok prepadli asi o 7 percent.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať