willowtreeapps.com

Android 10 Q a možno nový Pixel. Konferencia Google I/O 2019 začína v máji

Výročná vývojárska konferencia spoločnosti Google, známa ako Google I/O, sa bude konať od 7. do 9. mája 2019 na tradičnom mieste v Shoreline Amphitheater v americkom Mountain View.

Výročná vývojárska konferencia spoločnosti Google, známa ako Google I/O, sa bude konať od 7. do 9. mája 2019 na tradičnom mieste v Shoreline Amphitheater v americkom Mountain View.

Aj keď obdobie a miesto konania bolo viac menej očakávané, skoré odhalenie dátumu prekvapilo. Vývojár z Googlu informácie elegantne ukryli do malej hádanky, ktorá mala, ako inak, podobu zdrojového kódu.

Pôvodný príspevok od @googledevs už nenájdete. Zachovala sa ale snímka obrazovky, ktorú si môžete pozrieť TU.

Android 10 Q

Podujatie Google I/O je v prvom rade venované softvérovým produktom. Najsledovanejšie bude predstavenie novej verzie operačného systému Android 10 Q, resp. jej predfinálnej verzie.

Google by mal v rámci predstavenia ohlásiť aj pár zariadení, pre ktoré bude dostupná prvá beta verzia Android 10 Q. Vlani sa napríklad dostala až na 7 rôznych modelov smartfónov. Google sa na pódiu konferencie bude venovať aj ďalším produktom.

Google io
Hashtag podujatia – #io19

Určite nevynechá pokrok vo vývoji služieb digitálnej asistencie, venovať sa môže aplikáciám, službe Gmail či prehliadaču Chrome, určite padnú nejaké zaujímavé čísla vychádzajúce z užívateľskej základne a podobne.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Aj keď je Google I/O 2019 primárne softvérovou záležitosťou, tento rok možno uvidíme výnimku – hardvérového votrelca menom Pixel 3 Lite. Dostupnejšie verzie veľkých modelov by mohli lákať na totožný, čiže poriadne kvalitný fotoaparát a obvyklé výhody spojené s čistým systémom priamo od výrobcu.

Google nové smartfóny zvykne predvádzať na jeseň, čo nakoniec stále platí. Májový Pixel 3 Lite by bol fajn spestrením. Všetkým dôležitým novinkám predstaveným na konferencii Google I/O 2019 sa budeme venovať.

K dispozícii tiež bude živé vysielanie prostredníctvom YouTube.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať