Laserová zbraň v akcii

Zabudnite na zastaralé rakety: Americké letectvo začne testovať laserové zbrane

Spojené štáty americké prezradili, že plánujú spustiť ostré testovanie zbraní z budúcnosti, ktoré po nepriateľovi strieľajú smrtiace laserové lúče.

Doba, kedy na bojisku nebudú lietať absolútne žiadne rakety, sa už nezadržateľne blíži. Spojené štáty americké prezradili, že plánujú spustiť ostré testovanie zbraní z budúcnosti, ktoré po nepriateľovi strieľajú smrtiace laserové lúče.

Tie dosahujú rýchlosť svetla, takže nebude možné pred prípadným útokom utiecť. Tradičné rakety sú počas ich letu aspoň chvíľu vidieť, no ak vystrelí laser, zásah je takmer okamžitý. Americké letectvo teda nadobudne nezanedbateľnú konkurenčnú výhodu, akej momentálne nestačí ani jedna technologicky vyspelá krajina na svete.

Testovanie laserových zbraní by malo podľa dostupných informácií odštartovať v roku 2021, píše web PopularMechanics. Najskôr začnú logistickými kúskami a neskôr prejdú aj na tie bojové, kam patrí napríklad F-15 alebo futuristická stíhačka F-35 z dielne špičkovej zbrojárskej spoločnosti Lockheed Martin.

Výhoda laseru tkvie i v markantne lacnejšej munícii, ktorú v tomto prípade reprezentuje elektrická energia z batérie. Stačí ju teda iba rýchlo nabiť a pilot môže opäť vyraziť do boja. Jeho palebná sila preto závisí už iba od veľkosti kapacity a hustoty uloženej šťavy. Ak sú oba faktory nadštandardné, tak vydrží lietať a bojovať podstatne dlhšie, ako keby bol naložený tradičnými raketami s veľkými fyzickými rozmermi.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo
Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať