Futuristické tenisky od Nike

Hi-tech swag: Nike spustí predaj futuristických tenisiek, ktoré sa samé zaväzujú

V priebehu roka 2019 by mali doraziť na pulty obchodov futuristické tenisky so značkou Nike, ktoré disponujú špeciálnou technológiou.

V priebehu roka 2019 by mali doraziť na pulty obchodov futuristické tenisky značky Nike, ktoré disponujú špeciálnou technológiou. Tá používateľov odľahčí od manuálneho šnurovania, pretože to po novom zvládne samotná obuv. Stačí si ju iba nasadiť a chvíľu počkať, až urobí svoju prácu.

Túto mágiu zabezpečuje kombinácia zabudovaných motorčekov a senzorov. Ak náhodou zaregistrujú, že si tenisky niekto obul, v tom okamihu spustia systém, aby pritiahol šnúrky. Od toho momentu sú pripravené na plnohodnotné používanie. Netreba teda vôbec nič stláčať, ani nič podobné.

Zopár rovnako fungujúcich kúskov sme tu však už mali. Problém ale tkvie v tom, že sa ani raz nedostali do bežného predaja, pretože zakaždým išlo buď o nedokončený prototyp alebo ťažko dostupnú limitovanú edíciu s poriadne mastnou cenovkou.

Veci budú iné až v priebehu nadchádzajúceho roka, kedy Nike hodlá priniesť samo-šnurovacie tenisky v basketball prevedení, ktoré by mali stáť okolo 300 €. Za touto čerstvou informáciou stojí vrcholové vedenie amerického výrobcu športového oblečenia, informuje web Engadget, takže jej možno bez obáv dôverovať. Bližšie detaily ale zatiaľ nevieme.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať