Ghost Recon: Warfighter
Hra Ghost Recon: Advanced Warfighter nebola ďaleko od reality

Americký softvérový gigant Microsoft môže oslavovať, pretože podpísal s armádou USA lukratívny kontrakt v hodnote až 480 miliónov dolárov. Vojaci chcú priamo v boji využívať jeho pokročilú technológiu, ktorá vie rozšíriť realitu, aby tak nad protivníkom nadobudli hneď viacero výhod.

Žiadané AR headsety HoloLens ale neplánujú využívať iba na bojovom poli. Ako píše server Engadged, výdobytkom digitálnej éry chcú obohatiť i samotné tréningy príslušníkov americkej armády. S informáciou vyrukoval ako prvý Bloomberg.

„Cieľom je zlepšenie bojovej schopnosti, čo dosiahneme prostredníctvom zlepšenia schopnosti detegovať, rozhodovať a zasahovať, aby sme boli o krok pred nepriateľom,“ uvádza tlačová správa.

Vojaci vďaka tejto technológii nadobudnú prístup k dynamicky sa meniacim vizuálnym informáciám, pretože keď si headset nasadia na hlavu, tak sa pred ich tvárou ocitne priehľadné zobrazovacie zariadenie, ktoré možno označiť za moderný typ displeja. Okrem reality budú vďaka tomu vidieť aj digitálnu mapu alebo druhý koniec bojového poľa, s čím im pomôže lietajúci dron. Možností je tu ale podstatne viac.

Niečo podobné sa objavilo i vo viacerých hollywoodských sci-fi trhákoch vrátane počítačových hier, ako je napríklad Ghost Recon: Advanced Warfighter. Bojovníci v nej nosili na hlavách špeciálne headsety s takzvanými HUD displejmi, ktoré im počas boja poskytovali nad nepriateľom značnú výhodu.