Starship

Starship: Elon Musk premenoval vesmírnu raketu, ktorou poletíme aj na Mars

Šéf vesmírnej spoločnosti SpaceX premenoval ambicióznu vesmírnu raketu Big Falcon Rocket na Starship.

Šéf vesmírnej spoločnosti SpaceX premenoval ambicióznu raketu Big Falcon Rocket na Starship. Stalo sa tak na sociálnej sieti Twitter, kde vizionár Elon Musk zverejnil dva tweety. V prvom spomína nový názov, v tom druhom zase jednotlivé časti, ktoré tvoria jedno z jeho famóznych diel.

Prvý tweet obsahuje iba informáciu o zmene názvu. Druhý hovorí o dvoch častiach vesmírnej rakety – tou je Starship, čiže paluba pre pasažierov vrátane nákladu, a Super Heavy, čo je pre zmenu pohonný systém s motormi.

Vývoj Starship Super Heavy by mal SpaceX stáť okolo 5 miliárd amerických dolárov, pričom pôjde o nástupcu za legendárny Falcon Heavy, ktorý ešte začiatkom roka zažil svoj premiérový let do výšin.

Elon Musk ju chce okrem kolonizácie Marsu využívať aj ako súčasť viackrát spomínanej medziplanetárnej dopravy, čo možno označiť za akúsi vesmírnu MHD. Prostredníctvom tejto pravidelnej linky budeme môcť cestovať z jednej planéty v našej slnečnej sústave na druhú. Stačí len navštíviť špeciálnu zástavku a počkať na príchod pravidelnej linky.

Kolonizácia Marsu vraj začne prebiehať okolo roku 2022, kedy je naplánovaná prvá zásobovacia misia bez ľudskej posádky. Zhruba o dva roky neskôr sa však do procesu začnú pomaličky zapájať aj ľudia, a to znamená, že v 2024 poletia na povrch červenej planéty prví kolonizátori z mäsa a kostí.

Total
2
Zdieľaní