Samsung Galaxy Note 9

Nešťastné riešenie? Lacné Samsung smartfóny vás budú fotiť aby nastavili jas displeja

Jednou z najväčších slabín lacnejších smartfónov od Samsungu je jednoznačne chýbajúci senzor merajúci okolité osvetlenie.

Jednou z najväčších slabín lacnejších smartfónov od Samsungu je jednoznačne chýbajúci senzor merajúci okolité osvetlenie. Práve tento senzor smartfóny využívajú pre nastavenia automatického jasu displeja.

Samsung aj dnes vyrába smartfóny, ktoré to kvôli chýbajúcej hardvérovej jednotke nedokážu. Inžinieri však prišli s riešením, ktoré nemusí potešiť.

V najnovšej aktualizácii pre Samsung Galaxy J8 sa objavili zaujímavé novinky. Okrem pridania AR Emoji a podpory pre duálny VoLTE prichádza aj automatický jas. Ak si túto možnosť povolíte, telefón bude pri odomknutí fotiť „selfie,“ na základe ktorej potom nastaví jas. Samsung tvrdí, že fotografie ukladať nebude, ide len o spôsob ako zistiť ako je na tom okolité osvetlenie.

To či podobnú aktualizáciu získajú aj ďalšie smartfóny od Samsungu je momentálne nejasné. Každopádne ide o jednu z tých kontroverznejších noviniek. Čo na ňu hovoríte vy? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!